banner6

Kudüs Fuarına büyük ilgi

İlki geçen yıl yapılan ve büyük beğeni toplayan Beytülmakdis (Kudüs) Fuarı bu yıl da müftülük binası yanındaki alanda yapıldı.

Kudüs Fuarına büyük ilgi

ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)-İlki geçen yıl yapılan ve büyük beğeni toplayan Beytülmakdis (Kudüs) Fuarı bu yıl da müftülük binası yanındaki alanda yapıldı. Gençleri Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa ve Kudüs hakkında bilgilendirmeyi amaçlayan fuarda kermes, söyleşiler, fotoğraf sergileri, konser ve konferanslara yer verilecek.  Faur   Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Artuklu ilçe Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı. Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Özçoşar, Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, PTT Baş Müdürü Abdulkadir Karaboğa, ,Artuklu ilçe Milli Eğitim Müdürü Şayhmuss Sümer, TÜGVA Mardin İl Temsilcisi Muhyettin Ertaş, Mardin Müftüsü İsmail Çiçek ve yüzlerce vatandaşın katıldığı törenle açıldı

Fotoğraflar ve islam bilginlerinin sözlerine yer verilen fuarda Kudüs sevdalıları gelenleri bilgilendirdi. TÜGVA Mardin İl Temsilcisi Muhyettin Ertaş fuar konuklarına hitaben yaptığı konuşmada, vatandaşların özellikle de gençlerin fuara olan yoğun ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Ertaş, fuarın TÜGVA Makdis Gençlik Kolları tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

 Tügva Genel Başkanı Enis Eminoğlu ise yaptığı konuşmada i  ülke genelinde yapılan çalışmaların,  özellikle de gençler arasındaki iletişimin dünyaya örnek olduğunu söyledi.

 Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Yaman, ülkemizin daima mazlumların yanında yer aldığını, bu durumun gençlere de örnek olduğunu ve aynı yolda gitmelerini sağladığını belirterek, “İslamiyete ne kadar önem verildiği açıkça ortadadır .3,5 yıl öncesine kadar ilimizin terör belasından kurtulması için var gücümüzle mücadele ederken, bugün huzur ve güven ortamı tamamen inşa edilmiştir” dedi.    

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER