banner6

Mardin’de Corona Virüs aşıları sağlık çalışanlarına uygulanmaya başladı

Mardin'de Kovid -19 aşısı sağlık çalışanlarına uygulanmaya başladı.  Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca analizleri tamamlandıktan sonra "Acil Kullanım Onayı" verilen CoronaVac aşısı, kentte sağlık kurumlarında 62 odada yapılmaya başlandı.

Mardin’de Corona Virüs aşıları sağlık  çalışanlarına uygulanmaya başladı

 MARDİN(İLKHABER)- Mardin'de Kovid -19 aşısı sağlık çalışanlarına uygulanmaya başladı.  Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca analizleri tamamlandıktan sonra "Acil Kullanım Onayı" verilen CoronaVac aşısı, kentte sağlık kurumlarında 62 odada yapılmaya başlandı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, “Bugün itibariyle sağlık çalışanlarımızın aşılarını yapıyoruz. İnşallah en kısa zamanda sağlık çalışanlarından sonra vatandaşlarımıza başlayacağız'' dedi.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ile İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz, Mardin Devlet Hastanesinde aşı çalışmalarını takip ederek, sağlık çalışanlarına geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Gazetecilere açıklamada bulunan Demirtaş, ''Mardin'de Covid -19 aşısını 62 odada yapmaya başladık. Bugün itibariyle sağlık çalışanlarımızın aşılarını yapıyoruz.'' diyen Demirtaş, sağlık çalışanlarından kısa süre sonra vatandaşlara başlanacağını aktardı.

Bilim kurulunun verdiği talimatları sürdüreceklerini kaydeden Demirtaş, şunları söyledi:

" Bugüne kadar yapmış oldukları fedakârlıklarından dolayı şimdiden bütün sağılık çalışanlarına teşekkür ediyorum. en yıkan zamanda bu aşılama çalışmalarının biteceğini düşünüyorum. Hakikaten Türkiye Cumhuriyeti devleti ne kadar güçlü bir devlet olduğunu ortaya koymuştur. Vatandaşlarının sağlığının ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. ''

Aşıların yapılmasının bu sürecin bittiği anlamına gelmediğini aktaran Demirtaş, bu süre zarfında da herkesin sosyal mesafe maske ve temizlik kurallarına uymayı sürdürmesi gerektiğini vurguladı.

10 ilçede aynı anda aşılar yapıldı

Başta Mardin  Artuklu ilçesi olmak üzere Ömerli, Midyat, Dargeçit, Yeşilli, Kızıltepe, Nusaybin, Derik, Mazıdağı ilçesinde aynı anda aşılar sağlık çalışanlarına yapıldı

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42