banner6

MAÜ Kız Öğrenci Yurdu Diyanet Vakfı’na devredildi

Mardinli Hacı Servet incioğlu tarafından iki yıl önce Mardin Artuklu Üniversitesi için yaptırılan 250 yatılı Kız öğrenci yurdu, törenle Diyanet işleri Başkanlığına bağlı Diyanet vakfına devredildi.

MAÜ Kız Öğrenci Yurdu Diyanet Vakfı’na devredildi

 ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)- Mardinli Hacı Servet incioğlu tarafından iki yıl önce Mardin Artuklu Üniversitesi için yaptırılan 250  yatılı   Kız öğrenci yurdu,   törenle Diyanet işleri Başkanlığına bağlı Diyanet vakfına devredildi.

Aslen Mardinli Savurkapı mahallesinden olan ve 49 yıl önce Almanya’ya çalışmaya giden Hacı  Servet İncioğlu, her vatandaşın imkanları dahilinde öğrencilerin yanlarında olması gerektiğini vurguladı.

Mardin Artuklu Üniversitesi  yerleşkesinde iki yıl önce modern ve çok amaçlı, 250 öğrenci kaPasiteli yatılı kız öğrenci yurdunun Diyanet Vakfı’na devir törenine   Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özçoşar, Mardin Müftüsü  İsmail Çiçek, Yurdu yapan Servet İncioğlu ve kardeşleri ile öğrenciler katıldı.

Tören bir kız öğrencinin Kura’n-ı Kerimden ayetler okumasıyla başladı. Törende bir konuşma yapan   MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özçoşar, “Bir öğrencinin okuması ve kalabileceği yerinin olması için yapılanlar sevapların en iyisidir. Şu anda Mardin ilimizde öğrenci yurtları yapılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlimizde birçok öğrencimiz yurt konusunda büyük sıkıntı çekmektedir, yurt içinde  yurt dışında bulunan tüm iş adamlarına sesleniyorum: Gelin geleceğimizin teminatları olan çocuklarımıza yardımcı olalım,  yurt yapın ister resmi, ister özel yurtlar yapın. iyi bir geliriniz olacağı gibi öğrenci yurtlarında sorunları çözmüş olacaksınız” dedi.

250 Kişilik yatılı öğrenci yurdu yapan ve Almanya’da ikamet eden Servet İncioğlu ise yaptığı kısa konuşmasında” Eğer bir hayır yapmışsam ne mutlu ki bana” dedi.

Hazırlanan yaş  pasta ile kesilerek hayırlı olsun dileğinde bulunuldu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER