banner6

Mecliste borçlanma heyecanı sürüyor

Adana Büyükşehir Belediye Meclis üyelerine borçlanmaya evet dedikleri için kırmızı karanfil dağıtıldı.

Mecliste borçlanma heyecanı sürüyor

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Büyükşehir Belediye Meclis üyelerine borçlanmaya evet dedikleri için kırmızı karanfil dağıtıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı 3. Birleşimine ait gündem maddelerinin yer aldığı oturumunu gerçekleştirdi. Oturum öncesi Tüm Yerel Sen Adana Şube Başkanı Semiha Soylugan tarafından Başkan Zeydan Karalar’a 169 milyon lira borçlanma yetkisi veren Adana Büyükşehir Belediye Meclis üyelerine ve basın mensuplarına karanfil dağıttı.

KARANFİL DAĞITTI

İşçilerin alacaklarının ödeneceği için dağıtılan karanfillerle ilgili bir konuşma yapan Tüm Yerel Sen Adana Şube Başkanı Semiha Soylugan, borçlanma yetkisi verdikleri için işçiler adına teşekkür etmek için karanfil dağıttığını söyledi. Bu borçlanmanın işçilerin maaşlarının ödenmesi noktasında mutluluk yaşattığını kaydeden Soyulgan, herkese teşekkürlerini sundu.

GÜLAÇTI’DAN MAAŞLARIN ÖDENMESİ TEMENNİSİ

Karanfil takdim edilen AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı da, dağıtılan karanfiller için Soyulgan’a teşekkür ederek, “İnşallah tüm alacaklarınızın tamamı ödenir” temennisinde bulundu.  

MECLİS BAŞKANLIĞINI BUSTAFA BAYAR YAPTI

Meclis Başkanlığını Mustafa Bayar’ın yaptığı oturumda gündem dışı konuşmalar olmayınca gündem maddelerine geçildi. Bu sırada MHP grubundan bir teklif geldi.  Gündemin 42. Maddisi olan “Ceyhan İlçesi 1/1000 ölçekli GES Projesine ait teklif” in gündemin ilk maddesi olarak değerlendirilmesi teklifi sunuldu.  Yapılan oylamada bu maddenin ilk madde olarak oylanması kabul edildi.

Kırsal Kalkınma Şube Müdürlüğü’nün kurulması yönünde teklif de yapılan oylama ile gündeme alındı.  Gündemin

Meclis Başkanı Mustafa Bayar, gündemin 42. Maddesi İmar ve Bayındırlık Kadın Erkek Eşitlik ve Sanat Komisyonuna alınması oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemde yer alan 30 maddede 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ödül Yönetmeliğine ait komisyon raporu” yapılan oylamada oybirliğiyle kabul edildi.

BÜYÜKŞEHİR BELDETAŞ’A KEFİL OLACAK

Gündemin 31. Maddesinde Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Beldetaş’a kefil olması konusu yer aldı.  “Beldetaş Belde Sağlık San. ve Tic. A.Ş.’nin SGK borçlarını tescil ve taksitlendirme  yapılabilmesi için kefil olunmasına ait komisyon raporu” yapılan oylama da komisyon raporu oy birliğiyle kabul edildi.

 Mecliste diğer günden maddeleri de gerekli kararlara bağlandı.

TSYD’NİN GÖZÜ MECLİSTE

Öte yandan, Türkiye Spor Yazarları ve Spor Kulübü Derneği’nin lokal alanı konusuna ait gündem maddesinin bu gün ki meclis oturumunda ele alınması bekleniyor. 32. Gündem maddesi olarak bugün görüşülecek gündem maddesi, “Seyhan İlçesi Reşatbey Mahallesi’nde bulunan mülkiyeti belediyemize ait 1467 ada 34 No’lu parsel içerisinde kalan 1000 metrekarelik  alanın spor aktiviteli lokal yapmak üzere Türkiye Spor Yazarları ve Spor Kulübü Derneği’ne tahsisine yönelik Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 04.12.1998 tarihli ve 515 sayılı kararının iptaline ait komisyon raporu” şeklinde olacak.

Adana Büyükşehir Belediye Meclis çalışmalarına bugün saat 14.30’da devam edecek.

                                         

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42