banner6

Memurlardan 'zam' protestosu

Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Muhammet Erdoğan, hükümetin teklif ettiği zam oranına tepki göstererek, tüm teklifleri 21 Mayıs akşamına kadar masada tutacaklarını ve yeni hak ve kazanımlar sağlanıncaya kadar mücadelelerine devam edeceklerini söyledi.

Memurlardan 'zam' protestosu
Memurlardan 'zam' protestosu

 

  ADANA (İHA) - Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Muhammet Erdoğan, hükümetin teklif ettiği zam oranına tepki göstererek, tüm teklifleri 21 Mayıs akşamına kadar masada tutacaklarını ve yeni hak ve kazanımlar sağlanıncaya kadar mücadelelerine devam edeceklerini söyledi. 

  Memur-Sen'e bağlı kamu çalışanları Uğur Mumcu Meydanı'nda toplanarak hükümetin teklif ettiği zam oranına tepki gösterdi.

  Buradaki eylemde konuşan Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Muhammet Erdoğan, kamu görevlileri toplu sözleşme görüşmelerinde kritik noktaya gelindiğini belirterek, "Kamu İşveren Heyeti, hizmet kolunu ilgilendiren birçok teklifi genel toplu sözleşmenin kapsamına alırken, doğrudan kamu görevlilerini etkileyen ve haklı gerekçelerle toplu sözleşme masasına getirilen bazı tekliflerle ilgili olarak, mali ve sosyal hak kapsamında olmadığı yönünde görüş beyan etmiştir. Bu yaklaşım Kamu İşveren Heyeti'nin yeterince sorun çözme ve kamu görevlilerinin haklarını koruma ve geliştirme endeksli bir yaklaşım içinde olmadığını, aksine teklifleri reddetme anlayışı üzerine politika geliştirdiğini göstermektedir" dedi.

  Memur-Sen olarak, hizmet kollarının sorunlarına yönelik tüm teklifleri 21 Mayıs akşamına kadar masada tutacaklarını vurgulayan Erdoğan, kamu görevlilerine yeni hak ve kazanımlar sağlayıncaya kadar da mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

  Grup açıklamanın ardından bir süre attıkları slogan attıktan sonra sessizce dağıldı. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42