banner6

Milletvekili Demirkaya’dan hububatçılara ziyaret

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi esnaflarına “Hayırlı Olsun” ziyaretinde bulundu.

Milletvekili Demirkaya’dan  hububatçılara ziyaret

MARDİN (İLKHABER) - AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi esnaflarına “Hayırlı Olsun” ziyaretinde bulundu.

Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi Başkanı Mehmet Şerif Öter, Başkan yardımcısı Eyüp Ekinci, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Talan, Necmettin Aydemir, Sıraç Kalkan ve Zahireci Esnafları tarafından karşılanan Milletvekili Cengiz Demirkaya, yeni hasat sezonu başta çiftçilere, zahireci esnaflara tarım sanayi sektörüne ve herkese hayırlı olsun temennisinde bulundu. Demirkaya, yaklaşık iki saat kaldığı Hububat Ticaret Merkezi’nde esnafların sorun ve taleplerini de dinledi.

Ziyaret dolayısıyla bir konuşma yapan Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter, vekilimiz Cengiz Demirkaya’yı konuk etmekten mutluluk duydiklarını söyledi. Öter, “Cengiz Demirkaya içimizden biri. Hububat ticaret merkezimizin kurucu ortaklarından. Ayrıca sekiz yıl yönetim kurulu üyemiz olarak görev yaptı. Vekilimizin ziyaretinden meslektaşları olarak mutluluk duyduğumuzu ifade etmek isterim. Bu sene ülkemiz ve özellikle Mardin ilimiz çok ciddi kuraklık yaşadı. Kuru alanda yapılan tarımın telef olmasıyla üretim yapan çiftçilerimizin büyük kaybı ve zararı söz konusudur. Kuraklıktan olumsuz etkilenen çiftçilerimiz hükümetimizden yardım bekliyor. Ayrıca Haziran ayı içerisinde ikinci ürün mısır ekimini gerçekleştirebilmeleri için yüksek elektrik maliyetlerinin mutlaka makul bir seviyeye düşürülmesi gerekir. Bunun için tarımda kullanılan elektrik faturalarına yansıtılan 4/1 oranında vergi ve haksız katkı paylarına son verilmesini arzuluyoruz. Sulamada kullanılan elektriğin (GAP) Sulama kanalları Mardin ovamızda faaliyete geçinceye kadar KW bazında değil, cazibe sulamanın olduğu bölgelerde dönüm başına alınan sulama ücretlerine göre eşit ücretlendirme yapılması konusunda haklı talep ve beklentilerimizi hükümet yetkililerimize iletilmek üzere vekilimize arz ettik. Her zaman halkın içinde olan, halkın sorun ve taleplerini dinleyen, Mardin milletvekilimiz Cengiz Demirkaya’ya bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42