banner6

Milli Eğitim il Müdürlüğü yeni hizmet binasında

Milli Eğitim Mardin İl Müdürlüğü 28 Ekim 2019 tarihinde taşındığı yeni binasında hizmet vermeye başladı.

Milli Eğitim il Müdürlüğü  yeni hizmet binasında

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-Milli Eğitim Mardin İl Müdürlüğü 28 Ekim 2019 tarihinde taşındığı yeni binasında hizmet vermeye başladı.

Eğitim camiası olarak güzel çalışmaların altına imzamızı attıklarını belirten Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı,  “Bu çalışmalardan bir tanesi de, yeni hizmet binamızın yapılmasıdır. Burada vereceğimiz hizmeti öğrencilerimize, öğretmenlerimize yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Personelimizin daha ferah çalışabileceği bir ortam oluşturuldu. Vatandaşlarımızın daha rahat hizmet alacakları bir bina oldu. Yeni hizmet binamız Mardin’ine çok yakıştı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binamız eğitim öğretim camiasına ve tüm Mardin’e hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

17.200 metrekare kullanım alanı üzerine inşa edilen İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında toplam 112 oda bulunuyor. 800 kişilik konferans salonu, 2 adet 120 kişilik çok amaçlı salonu, her katta yer alan toplantı odaları, 1 adet planetaryum, 4 adet tasarım beceri atölyesi, 2 adet 10 bin kitap kapasiteli kütüphanesi, 10 dönüm üzerine bahçe ve park alanı ile kompleks görevi gören Milli Eğitim’in yeni binası Artuklu Yenişehir Mahallesi Razva caddesinde  hizmete açıldı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER