banner6

Muhtarlar Günü törenle kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Mardin Valiliğinde bir tören düzenlendi.  Törene Vali Yardımcıları, Artuklu Belediye Başkan Vekili Ahmet Allak, İl Emniyet Müdürü Hacı Hakan Çetinkaya, Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, birçok daire müdürleri ve  mahalle muhtarları katıldı. Tören Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başladı.  Saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesinin ardından  günün anlam ve önemi belirten konuşmayı Valilik Mahalli İdareler sorumlusu yaptı.

Muhtarlar Günü törenle kutlandı

ADNAN AVUKA

 MARDİN(İLKHABER)- 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Mardin Valiliğinde bir tören düzenlendi.  Törene Vali Yardımcıları, Artuklu Belediye Başkan Vekili Ahmet Allak, İl Emniyet Müdürü Hacı Hakan Çetinkaya, Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, birçok daire müdürleri ve  mahalle muhtarları katıldı. Tören Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başladı.  Saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesinin ardından  günün anlam ve önemi belirten konuşmayı Valilik Mahalli İdareler sorumlusu yaptı.

Konuşmada, seçimle gelen muhtarların yerel yönetimlere yardımcı en önemli kuruluş olduğu dile getirildi. Vatandaşın ihtiyaç duyduğunda çalacağı ilk kaıpnın muhtarlık kapısı olduğu belirtilirken, muhtarların vatandaş ve devlet arasındaki en önmeli körü olduğuna vurgu yap ıldı.

 Törenin bitiminin ardından Artuklu Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Allak ile muhtarlar  Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Yaman’ı makamında ziyarek ederek bir süre sohbet etti.   Barış Pınarı hareketine desteklerinden dolayı tüm muhtarlara  teşekkür eden Vali Yaman, “Sizler devletin birer ferdisiniz”dedi.

VALİ MUSTAFA YAMAN  MUHTARLAR GÜNÜNU KUTLADI
 

Muhtarlar günü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Vali Mustafa Yaman, tüm muhtarların Muhtarlar Günü’nü kutladı.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yaman yaptığı açıklamada ise şöyle dedi

“Demokrasinin temel taşlarından biri olan muhtarlık görevini yerine getiren kıymetli muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü kutlarım.

Muhtarlarımız, vatandaşlarımıza kaliteli, verimli, etkili, kamu hizmeti sunma, vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini yükseltme, refah seviyelerini arttırma hedefi doğrultusunda çalışmaktadırlar.

Bu duygu ve düşünceler ile muhtarlarımıza verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, görevi başında bu millete hizmet için şehit düşen muhtarlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, halen görevi başında bulunan kıymetli muhtarlarımızın ''Muhtarlar Günü'' nü en içten dileklerimle kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık, esenlik ve huzur dolu günler temenni ediyorum.”  

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42