banner6

Nisan ayında 305 sürücünün ehliyetine el konuldu

Nisan ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı Bin 368 araç trafikten men edilirken, 305 sürücünün ehliyetine el konuldu.

Nisan ayında 305 sürücünün ehliyetine el konuldu

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Nisan ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı Bin 368 araç trafikten men edilirken, 305 sürücünün ehliyetine el konuldu.

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Adana Valiliği gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2021 yılı Nisan ayı içerisinde toplam 287 Bin 734 araç kontrol edildi. .

Nisan ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı Bin 368 araç trafikten men edilirken, 305 sürücünün ehliyetine el konuldu.

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle Nisan ayı içerisinde toplam; 428 maddi hasarlı olmak üzere, 273 yaralamalı, 1 ölümlü  trafik kazası yaşandı. Toplam 702 trafik kazasının gerçekleştiği nisan ayında  402 kişi yaralandı, 2 vatandaşımız hayatını kaybetti.

Adana Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi;

“Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER