banner6

Önce Vatan Mühendisler Grubu’ndan Barış Pınar’ı Harekatı’na destek

Önce Vatan Mühendisleri Grubu üyeleri Adana’da basın açıklaması yaparak Barış Pınarı Harekatı’na destek verdiklerini söyledi.

Önce Vatan Mühendisler Grubu’ndan  Barış Pınar’ı Harekatı’na destek

Bayram BUYUT

ADANA (İLKHABER)-  Önce Vatan Mühendisleri Grubu üyeleri Adana’da basın açıklaması yaparak Barış Pınarı Harekatı’na destek verdiklerini söyledi.

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtı’na ülke içerisinden destek açıklamaları gelmeye devam ediyor. Son olarak TMMOB’ye bağlı Önce Vatan Mühendisleri Grubu üyeleri Adana Atatürk Parkı içerisinde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Ellerinde Türk Bayrakları bulunan kadınlar ve erkeklerin bulunduğu kitle adına basın açıklaması metnini Önce Vatan Mühendisleri Grubu adına Bahadır Berkyez okudu.

BAŞARILAR ELDE EDİYORLAR

Türk Ordusu ve Mehmetçiğin Fırat’ın doğusuna yapmış olduğu, Barış Pınarı Harekatı ve PKK onun türevleri olan terör örgütlerine karşı kararlı tutumunun dosta güven düşmana korku verdiğini belirten Berkyez, mehmetçiğin  bu operasyonda büyük başarılar elde ettiğini anlattı.  Mehmetçiğin elde ettiği başarının Amerika’nın bölgeyi terk etmesine sebep olduğunu anlatan Berkyez, “Mehmetçiğimiz Fırat’ın doğusunda Amerikan emperyalizminin piyonlarıyla savaşmakta ve çok büyük başarı elde etmektedir. Bu başarı Amerika’nın bu bölgeyi terk etmesine sebep olmuştur. Kahraman Ordumuz ve Mehmetçiğimizi buradan “Önce Vatan” diyen mühendisler olarak kutluyor ve kılıcınız keskin olsun diyoruz.” dedi.

Berkyez, “Mehmetçiğimiz PKK ve türevlerini vururken şer cephesi içerisinde bulunan guruplar da Barış,  Demokrasi, Özgürlük adı altında PKK’yı kurtarma girişiminde bulunmaya başladılar. PKK,  pusular kurup Askerimizi ve polisimizi vururken, ormanlarımızı yakarken sus pus olan bu guruplar Ordumuz, terör örgütleri üzerine yürüyünce “savaşa hayır, barış, özgürlük” gibi kulağa hoş gelen kavramlara sarıldılar. Aynen Kurtuluş savaşındaki zararlı cemiyetler gibi.” ifadelerini kullandı.

10 Ekim 2019 tarihinde DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipler Birliği yapmış olduğu ortak basın açıklamasını kabul etmediklerini belirten Berkyez, “TMMOB’un üyesi Önce Vatan Diyen Mühendisler Grubu  olarak bizler de “birinci önceliğimiz emperyalizimle mücadele, vatanın  güvenliği ve tam bağımsızlıktır” diyoruz.  Adı geçen ortak basın açıklaması kesinlikle bizleri temsil etmiyor. Bu dönemde iç cepheyi sağlamlaştırıp, safları çelikleştirip, Mehmetçiğe moral vermemiz gerekirken bozgunculuk yaratan bu bildiriyi esefle kınıyoruz. Emperyalizme hizmet eden bozguncu şer cephesi “başka ülkenin topraklarında ne işimiz var” diyorlar. Bilmiyorlar mı bugün Suriye topraklarında meşru iki ülke var; birisi Rusya; Suriye’nin daveti ile orada, diğeri ise Adana mutabakatı ile Türk ordusudur. Unutmamalıdır ki bir ülkenin güvenliği sınır ötesinden başlar. Eğer bugün bu harekatı yapmazsanız yarın Diyarbakır’da, Adana’da karşılamak zorunda kalırsınız.” şeklinde konuştu.

“Barış Pınarı Harekatında devletimizin ve şanlı ordumuzun her zaman yanındayız.” Diyen Berkyez, sözlerini şöyle tamamladı;

“Buradan Türk ordusu ve Mehmetçiğimize en büyük morali yaratan ve savaşma gücünü arttıran Diyarbakır Annelerine de seslenmek istiyoruz. “Gönlümüz yüreğimiz sizlerle birlikte atmakta haklı ve onurlu direnişinizi kutluyoruz”. “Önce Vatan Grubu Mühendisleri” olarak Barış Pınarı Harekatında devletimizin ve şanlı ordumuzun her zaman yanındayız.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER