banner6

Şanlıurfa'da Kutlu Doğum coşkusu

Şanlıurfa İl Müftülüğü, Şanlıurfa Diyanet Mensupları Derneği ile Diyanet Vakfı Şanlıurfa Şubesi'nin birlikte organize ettiği ve GAP Arena Stadyumunda düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine 30 bin kişi katıldı.

Şanlıurfa'da Kutlu Doğum coşkusu
Şanlıurfa’da Kutlu Doğum coşkusu

 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Şanlıurfa İl Müftülüğü, Şanlıurfa Diyanet Mensupları Derneği ile Diyanet Vakfı Şanlıurfa Şubesi’nin birlikte organize ettiği ve GAP Arena Stadyumunda düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine 30 bin kişi katıldı.

Bu yılda GAP Arena Stadyumunda ‘Biz Kardeş Olmayı O’ndan Öğrendik'adıyla düzenlenen  Kutlu Doğum Haftası etkinliğine Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve eşi Turan Güvenç, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, Şanlıurfa Eski Milletvekili İbrahim Halil Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Al, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Mutlu, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit ve yardımcısı Şerdil Karahan, İş Kur İl Müdürü Necdet Karasevda, Vakıflar Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, OSM Ortadoğu Hastanesi Başhekimi Dr. Hail Baysal, Ak Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik 

Saygı Duruşunun akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan geçe, Fatih Kahveci’nin okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Şanlıurfa Diyanet Mensupları Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Büyük, İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş ve İlahiyatçı Yazar Dr. Reşit Haylamaz kutlu doğum etkinliğinin önemine binaen birer konuşma yaptılar.

Gece bir konuşma da Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç yaparak, Şanlıurfa genelinde Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin coşkulu bir şekilde kutlandığını söyledi. Hafta boyunca birçok yerde etkinlikler yaptıklarını ifade eden Vali Güvenç, bu yüzden bütün Şanlıurfalı hemşehrilerine teşekkür ve selamlarını iletti.

30 bin kişinin aynı anda salâvatlar okuduğu gecede Sanatçı Ertuğrul Erkişi, Minik Dualar Grubu ve akabinde de Grup Tillo ilahiler semazenlerin gösterileri eşliğinde seslendirildi.  Gece Peygamber Efendimizin doğum yılı anısına indirilen ‘1441'hatmin duasının okunması ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü’nün  iş birliğiyle düzenlenen okullar arası Kompozisyon yarışmasında ve İl Müftülüğü’ne bağlı Kur’an-ı Kerim Kursları arasında düzenlenen Kırk Kutlu Hadis Ezberleme yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi. Serpiştirilen suların etkisiyle her tarafı gül kokularının aldığı GAP Arena Stadyumu’nda dereye giren öğrencilere ödüllerini Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve Milletvekilleri verdi.

Bu arada bu yılki etkinliklerde tema olarak “Hz. Peygamber,  Kardeşlik Ahlakı ve Kardeşlik Hukuku” ele alındı.

Öte yandan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa’da 3 farklı noktada İl Müftülüğü ile Gönüllü Kuruluşlar Aşevi’nin organizesi ve hayırsever vatandaşların desteği ile 120 bin kişiye tirit ziyafeti sunuldu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42