banner6

Sarıçam Deresi ve mahallesi temizlendi

Hafta içinde Sarıçam Mahallesi ziyaretinde vatandaşlardan gelen istek ve talepleri doğrultusunda bütün temizlik ekiplerini Sarıçam Mahallesine yönlendirdiklerini belirten Başkan Kocaispir, “Sarıçam Deresi’ni bir kaç kez temizledik. Vatandaşlarımız haklı isteklerini yerine getirdik. Bunun yanı sıra ekiplerimiz caddeleri dezenfekteli su ile yıkayıp vatandaşlara rahatsızlık veren molozları kaldırıp, çimleri biçiyorlar. Girdiğimiz mahallelerde genel temizlik yapıyoruz” dedi.

Sarıçam Deresi ve mahallesi temizlendi

ADANA (İLKHABER) - Yüreğir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri her mahalleye ayrı bir çalışma programı uyguluyor. Yüreğir'in bütün mahallelerine sırasıyla giren ekipler girdikleri her mahallenin genel temizliğini yapıyor. Yollar dezenfekteli su ile yıkanırken, çimler biçiliyor, mahalle içerisine dökülen molozlar kaldırılıp bütün mahalle baştan başa temizleniyor. Bu hafta sonu Sarıçam Mahallesine giren ekipler hem Sarıçam Deresini temizlediler, hem de mahalle aralarına girip detaylı temizlik yapıp molozları kaldırdılar.

Hafta içinde Sarıçam Mahallesi ziyaretinde vatandaşlardan gelen istek ve talepleri doğrultusunda bütün temizlik ekiplerini Sarıçam Mahallesine yönlendirdiklerini belirten Başkan Kocaispir, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Sarıçam Deresi’ni bir kaç kez temizledik. Vatandaşlarımız kötü kokudan ve oluşan görüntü kirliliğinden rahatsız oldukları için bu haklı isteklerini yerine getirdik. Bunun yanı sıra ekiplerimiz caddeleri dezenfekteli su ile yıkayıp vatandaşlara rahatsızlık veren molozları kaldırıp, çimleri biçiyorlar. Girdiğimiz mahallelerde genel temizlik yapıyoruz” diyerek temizlik ekiplerinin sorunsuz bir şekilde çalıştığını belirtti.

Daha temiz bir Yüreğir için çalışmalarını sürdürüldüğünü, günde yaklaşık 360 ton çöpü temizleyen ekiplere teşekkür eden Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, "Yüreğir Adana'nın merkezinde yaklaşık 500 bin nüfusla ikinci büyük ilçe. 107 mahallemiz, 5 bin 690 sokağımız, 274 cadde ve 70 bulvarımızla sorumluluğumuzun büyüklüğünün farkındayız ve bu bilinçle hareket ediyoruz. Ekiplerimiz her gün dört bir koldan ilçemizin temizliğini yapıyor. Göreve geldiğimiz günden itibaren temizlik konusunda ciddi adımlar attık. Ekiplerimiz daha temiz bir Yüreğir için, vatandaşlarımızın sağlığı ve huzuru için var gücü ile çalışıyor. Onlar görünmez kahramanlar. Gayretli çalışmalarından dolayı ekiplerimizi kutluyorum." şeklinde konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42