banner6

Şehitlerin anısı okulda yaşayacak

Çukurova’da yer alan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi’nde Şehitler Köşesi düzenlenen törenle açıldı. Şehitler Köşesi’nin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılayı tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen ‘Okullarda Şehitlerimiz için kan bağışı’ kampanyasına destek amacıyla kan bağışında bulunuldu.

Şehitlerin anısı okulda yaşayacak

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER) – Çukurova’da yer alan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi’nde Şehitler Köşesi düzenlenen törenle açıldı. Şehitler Köşesi’nin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılayı tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen ‘Okullarda Şehitlerimiz için kan bağışı’ kampanyasına destek amacıyla kan bağışında bulunuldu.  

Adana’da başarılı eğitimin yanı sıra yaptığı sosyal etkinlerde de göze çarpan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi’nde ‘Şehitler Köşesi’ düzenlenen törenle açıldı.

Kan bağışının da yapıldığı törene Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dağlı, Adana Kızılay Şube Başkanı Ramazan Saygılı, İlçe Kızılay Başkanı Yıldıray Özbek, Adana Kayseriler Dernek Başkanı ve Seyhan Belediye meclisi üyesi Uğur Büyükkantarcı, Güzelyalı muhtarı Göktürk Güngör,15 Temmuz şehitlerinden Yunus Uğur, Halid Yaşar Mine ve Ahmet Oruç, Mehmet Oruç’un babaları, çevre okul müdürleri, veliler,  Okul Aile Birliği üyeleri, Türk Eğitim-Sen Başkanı Durdu Mehmet Girgeç ve öğretmenler katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan 15 Temmuz Anadolu Lisesi Müdürü Kültigin Pazarcı, “Bu ülkenin bayrağını her zaman, her noktada ve her seviyede en yukarıya taşımak bizim en temel görevimizdir” dedi.

Öğrencilere seslenen Pazarcı, “Öğrencilerimiz bunu fazlasıyla yapacağına yürekten inanıyoruz. Değerli öğrenciler bu köşeyi her gördüğünüzde lütfen vatan ve millet için çalışmak ve fedakarlık nedir bunu iyice kalbinize, gönlünüze yerleştirin. Buna ihtiyacımız var sizlere güveniyoruz. Bu ülkenin geleceği sizlersiniz.  

Bugün açılışını yaptığımız bu önemli köşesinin yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ülkemiz için canlarını ortaya koyan şehitlerimize olan vefa duygumuzun gereği olarak böyle bir köşe yaptık” diye konuştu.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından davetliler şehitler köşesini gezdi. Duygu dolu anların yaşandığı açılışta şehit yakınları çocuklarının fotoğraflarına dokunarak gözyaşı döktü.

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR

Şehit Köşe’sinin açılışının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılayı tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen ‘Okullarda Şehitlerimiz için kan bağışı’ kampanyasına destek amacıyla kan bağışında bulunuldu.  

Okul yöneticileri, veli, öğretmen ve personelleri kan bağışında bulundu. Kan bağışının öneine değinen Okul Müdürü Kültigin Pazarcı, “Okulumuzda uyguladığımız veli iletişim programıyla kan bağışçısı olma konusunda velilerimizi ve öğrencilerimizi bilgilendirme üzerine çalışmalar yürütülmektedir. Bu amaçla yapılan çalışmalarımızın en önemli örneklerinden biride kan bağışçısı olmaktır. Bu kampanyanın okulumuzda düzenlenmesini sağlayan Türk Kızılayı çalışanlarına ve İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun’a teşekkür ederiz” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER