banner6

Şirketler daha hızlı denetlenecek

Adana Denetim Grup Başkanı Bülent Koçak, yeni yapılanma ile birlikte şirketlerin ve bireylerin beyan ettikleri Kurum veya Gelir Vergisi'nin gerçeği yansıtıp yansıtmadığını 'hızlı ve yerinde' denetleme imkanı bulacaklarını söyledi.

Şirketler daha hızlı denetlenecek
Şirketler daha hızlı denetlenecek

 

  ADANA (İHA) - Adana Denetim Grup Başkanı Bülent Koçak, yeni yapılanma ile birlikte şirketlerin ve bireylerin beyan ettikleri Kurum veya Gelir Vergisi'nin gerçeği yansıtıp yansıtmadığını 'hızlı ve yerinde' denetleme imkanı bulacaklarını söyledi. 

  Anadolu Girişimci İşadamları Derneği (AGİD) Yönetim Kurulu üyelerini kabul eden Adana Denetim Grup Başkanı Bülent Koçak, Temmuz 2011'de yapılan değişiklikle, Denetim Gelir İdaresi'nin Gelir İdaresi'nden ayrılıp direk bakanlığa bağlandığını ifade ederek, denetimde etkinliğin daha etkin hale getirilmesinin amaçlandığını söyledi.

  Kasım 2011'den bu yana Adana Denetim Grup Başkanlığı görevini yürüttüğünün altını çizen Koçak, "1 Temmuz 2012'de yürürlüğe girecek olan Türk Ticaret Kanunu (TTK) ile piyasalara heyecan ve şeffaflık gelecek. Vergi Dairesi'nce resen kapatılan 200 bin şirket ve uyuyan gayri faal şirketler yeni düzenlemeyle ortadan kalkacak. Şirket ortaklarının hak ve menfaatleri daha korunur hale gelecek. Kayıt dışılığın önüne geçilecek" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42