banner6

SP Yüreğir'de görev Demir'in

Saadet Partisi'nin(SP) Yüreğir İlçe Kongresi coşku içinde yapıldı ve tek liste ile gidilen kongrede Başkan Adayı Mehmet Demir, delegelerin oyunu alarak iş başına geçti.

SP Yüreğir'de  görev Demir'in

SP Yüreğir’de

görev Demir’in

 

 

ADANA(İLKHABER) Saadet Partisi’nin(SP) Yüreğir İlçe Kongresi coşku içinde yapıldı ve tek liste ile gidilen kongrede Başkan Adayı Mehmet Demir, delegelerin oyunu alarak iş başına geçti.

İstiklal Marşı’nın birlikte söylenmesinden sonra başlayan kongrede açılış konuşmasını Saadet Partisi Adana İl Başkanı Mustafa Gözütok yaptı. Konuşmasına kongreye katılan herkese teşekkür ederek başlayan Gözütok, şunları söyledi:

“Ülkemizde ve dünyada yaşananlar Milli Görüşün iş başına gelmesini kaçınılmaz kılmıştır. Sizler bizlerle birlikte bu anlamlı yürüyüşte rol alarak, yer yüzünde Hak’kın hakim olması için mücadele etme bahtiyarlığını yaşıyorsunuz. O nedenle kardeşlerim, sahip olduğunuz davanın ve kendinizin kıymetini bilmelisiniz.

Dünya tabir yerindeyse cayır cayır yanıyor. Her yerde Müslümanlar katlediliyor. Son olarak kapı komşumuz Suriye’de yaşananlar ortada. 1970’lerde koalisyon ortağı olarak bulunan, 1996-1997 yıllarında Refah Yol’un büyük ortağı olan Milli Görüş bu gün iş başında olsaydı Suriye’de ki bu zulme izin vermezdi arkadaşlar. O nedenle artık bizim yer yüzündeki Müslümanların acısını dindirmek için iktidar olma mecburiyetimiz var. Siyonistlerin dünya üzerindeki emellerine ancak biz dur diyebiliriz.”

Mustafa Gözütok’un konuşmasının ardından Milli Görüş’ün 40 yıllık geçmişinde emeği geçenlere teşekkür plaketi verildi.

Daha sonra kürsüye gelen Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Latif Öztek de “Dünya şuan ekonomik ve insani boyutta çöküntüler yaşıyor. Kapitalist sistemin ürünü olan yönetimler maalesef tüm dünyayı kan gölüne çevirdiler. Mevcut iktidarın basiretsiz tutumu bizleri bu zulümleri sadece izlemeye mahkum ediyor. Komşularla sıfır problem diye yola çıkan iktidar, ne hazindir ki problemsiz komşu bırakmadı. İç ve dış borcumuzun toplamı yaklaşık 600 milyar TL’yi bulmuştur. 2012 yılı faiz ödeme kalemi olarak bütçeye 50,3 milyar TL konmuştur. Bu da bize borcun borçla ödenmeye çalışıldığını göstermektedir. Oysa borç ancak üretimle ödenebilir. Geçmişte biz bunların örneklerini gösterdik. Refahyol iktidarı döneminde tarihteki ilk denk bütçeyi biz yaptık. Havuz sistemi ile faizi düşürüp üretimi artırdık. Dünyanın ve ülkemizin kurtuluşu için çözüm başlıkları İslam Birleşmiş Milletlerinin kurulması, ekonomik iş birliğinin oluşturulması, İslam ülkeleri savunma paktının oluşturulması, İslam ülkeleri arası kültürel iş birliği oluşturulması ve İslam ülkeleri ortak para birimine geçilmesidir.” dedi.

Konuşmalardan sonra yapılan oylama sonucunda katılan tüm delegelerin oylarını alan Mehmet Demir Saadet Partisi’nin Yüreğir İlçe Başkanı oldu.

Yeni yönetim ise şu şekilde oluştu:

Adnan Şipal, Mehmet Ali Yıldız, Lokman Şahin, Kadrdi Erener, İsmet Akdeniz, Ahmet Zeren, Sedat Göresi, Mehmet Gülşen, Mehmet Ali Erdeve, Mehmet Emin Yıldırım, Zülküf Kartalmış, Abdulkadir Sarıboğa, Emrah Güler, Yılmaz Akın. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42