banner6

Tehlikeli oyun

Çadırlarda yaşayan tarım işçilerinin çocukları oyun oylayacak alanları olmadığı için ana yola çıkıp oynamak zorunda kalıyor. Arabaların hız yaptığı bölgede çocuklar ana yolda araçların altında ezilme tehlikesi geçiriyor.

Tehlikeli oyun

Bayram BULUT/ ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER) - Çadırlarda yaşayan tarım işçilerinin çocukları oyun oylayacak alanları olmadığı için ana yola çıkıp oynamak zorunda kalıyor. Arabaların hız yaptığı bölgede çocuklar ana yolda araçların altında ezilme tehlikesi geçiriyor.

Adana’nın Yüreğir İlçesine bağlı Çağırkanlı Bölgesi Tuzla Yolu üzerinde bulunan çadırlarda kalan tarım işçisi ailelerin çocuklarının oyun oynayacakları alan bulunmuyor. Çadırlarının kurulu olduğu bölgenin bir yanı bahçe, diğer yanı ana yol olunca çocuklar kendilerine oyun oynayacak alan bulamıyor. Ailelerinin tüm uyarılarına rağmen çocuklar Tuzla Yolu üzerine çıkarak yol üzerinde oyunlar oynuyor. Araçların hızlı gittikleri yol üzerinde oynayan çocuklar araçların altında ezilme tehlikesi geçiriyor.

AİLELER RAHATSIZ

Aileler bu durumdan rahatsız olduklarını söylüyor. Ancak kendilerinden habersiz aniden çocuklarının yola çıkıp oyunlar oynadığını anlatan aileler, “Çocuklarımız araçların altında ezilecekler diye çok korkuyoruz. Aşırı işlek bir yol burası görüyorsunuz. Araçlarda aşırı hız yapıyorlar.  Gerçekten çok korkuyoruz. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Çocuklarımızı uyarıyoruz. Ama fayda etmiyor. Çocuklar yani arkamızı döndük mü bakıyoruz ana yol üzerinde oyunlar oynuyorlar” ifadelerini kullandı. 

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42