banner6

Trafik kazaları can almaya devam ediyor

Trafik kazaları Ağustos ayında Adana’da 5 can aldı.

Trafik kazaları can almaya devam ediyor

Abdurrahim Sağ

ADANA (İLKHABER)-Trafik kazaları Ağustos ayında Adana’da 5 can aldı.

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Adana Valiliğinin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından çalışmalar yapıldı. Çalışmalarda 2022 yılı Ağustos ayı içerisinde toplam 265 bin 93 araç kontrol edildi. Kontrol edilen araçlardan Bin 75 araç kusurlarından dolayı trafikten men edilirken, 632 sürücünün ehliyetine ise el konuldu.

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle Ağustos ayı içerisinde kent sınırlarında toplam 444 maddi hasarlı, 467 yaralamalı, 4 ölümlü olmak üzere toplam 915 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 5 kişi hayatını kaybederken, 701 kişi ise yaralandı.

Konuyla ilgili Adana Valiliği’nden yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.”

EMRE EKİCİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER