banner6

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu’ndan ÇGC’ye Ziyaret

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Mahmut Gülcü, Türkiye Muhtarlar Konfederasyon Teşkilat Başkanı Azat Erdemir, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Sekreteri Seviye Ardınç Çelik, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Turgut Alemdar, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kadın Kolları Üyesi Cemile Eskisucu, Adana Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Ata Ürün, Adana Tüm Muhtarlar Derneği Genel Sekreteri İlhan Keskin, Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Genel Sekreteri Yasemin Özer, Adana Tüm Muhtarlar Derneği Yönetim Üyesi Ali Coşkun Özkan, Adana Tüm Muhtarlar Derneği Üyesi İdris Demir ve Adana Tüm Muhtarlar Derneği Basın Sözcüsü Saniye Çelik, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir’i ziyaret etti.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu’ndan ÇGC’ye Ziyaret

ADANA(İLKHABER)-Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Mahmut Gülcü, Türkiye Muhtarlar Konfederasyon Teşkilat Başkanı Azat Erdemir, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Sekreteri Seviye Ardınç Çelik, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Turgut Alemdar, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kadın Kolları Üyesi Cemile Eskisucu, Adana Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Ata Ürün, Adana Tüm Muhtarlar Derneği Genel Sekreteri İlhan Keskin, Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Genel Sekreteri Yasemin Özer, Adana Tüm Muhtarlar Derneği Yönetim Üyesi Ali Coşkun Özkan, Adana Tüm Muhtarlar Derneği Üyesi İdris Demir ve Adana Tüm Muhtarlar Derneği Basın Sözcüsü Saniye Çelik, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir’i ziyaret etti.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, ‘‘Son zamanlarda muhtarlık camiası bir popülarite kazandı. Cumhurbaşkanımız bu gerçek değeri tozlu raflardan indirdi. Muhtarlığın 190 yıllık bir geçmişi vardır.  Geçmişte 10 yıllık bir ara verilmiş olsa da muhtarsız olmayacağı görüldü. Artık Türk örf ve adeti haline gelmiştir. Muhtar devlet ve millet arasındaki altın köprüdür. İletişim temsilcisidir. Halka dönünce devletin yüzü, devlete dönünce halkın yüzüdür. Bu nedenle mahallemize ve köylerimize sahip çıkıp, vatandaşlarımızla ilgilenmeli ve onların sorunlarına çözüm yolu aramalıyız.’’ dedi.

Görüşmede söz alan Adana Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Ata Ürün, ‘‘Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanımız Bekir Aktürk, bu süreçte Türkiye’nin tüm illerini geziyor. Ne sorunlar olduğunu araştırmak için ziyaretlerde bulunuyor. Geçen hafta Antalya ve Burdur’a gittik. Bu hafta da ilimizi geziyoruz. Akdeniz bölgesinin il dernekleri yönetim kurulu üyeleriyle 70’e yakın muhtarımızı, Adana’nın merkez ilçesinden de 60’a yakın muhtarımızı yatılı misafir ediyoruz. Amacımız, muhtarları birbirleriyle tanıştırmanın ve kaynaştırmanın yanı sıra halkımız için çözüm süreçlerini konuşmaktır.’’ diye ekledi.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk ve beraberindeki muhtarlara ziyaretleri için teşekkür ettiğini, onur duyduğunu dile getirdi. Sonrasında Başkan Esendemir ve muhtarlar, ÇGC Sosyal Tesislerini gezerek fotoğraf çektirdi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42