banner6

Ülkemizin Bekası İçin Çok Önemli

AK Parti Adana İl Başkanı Şerif Güler 'Barış Pınarı Harekatı'nın Suriye’nin toprak bütünlüğüne de katkıda bulunduğunu söyledi

Ülkemizin Bekası İçin Çok Önemli

ADANA(İLKHABER)-AK Parti Adana İl Başkanı Şerif Güler, Barış Pınarı Harekatı’nın, ülkemizin bekası, bölgemizin huzur ve güvenliğinin yanı sıra

Suriye'nin toprak bütünlüğüne ve siyasi birliğine katkıda bulunmak amacıyla yapıldığını söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Güler, “Öncelikli olarak belirtmek isterim ki, dualarımız ve gönlümüz kahraman askerlerimizle. Rabbim askerlerimizin ayaklarına taş değdirmesin” dedi.

Bölücü terör örgütüne karşı yıllardan beri büyük bir mücadele verildiğini hatırlatan Başkan Güler, “Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekatı oluşturmaktadır. Suriye'de 8 yıldır sürmekte olan iç savaşta, tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından biri yaşanmaktadır. Milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.

Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkanı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir” şeklinde konuştu.

Süriye’de, terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru oluşturulmaya çalışıldığını belirten Başkan Güler, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkanı bulmuşlardır. Otoritelerini 100 binlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalar da özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler.

Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir.

Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir.

Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş 100 binlerce Suriyeli'nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Harekatı’nı destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Her zaman olduğu gibi kahraman askerlerimizin yanındayız.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42