banner6

Uslu'nun Şanlıurfa temasları

Şanlıurfa'nın Düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü kutlamalarına katılmak için memleketine gelen Ak Parti Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu çeşitli temaslarda bulundu.

Uslu'nun Şanlıurfa temasları

Uslu’nun Şanlıurfa temasları

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Şanlıurfa’nın Düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü kutlamalarına katılmak için memleketine gelen Ak Parti Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu çeşitli temaslarda bulundu. Şanlıurfa’da bazı resmi kurumları, esnafı ziyaret eden ve fikir alışverişinde bulunan Doç. Dr. Karahan 13 Nisan’da Şanlıurfa’dan ayrıldı.

KENTİN SAĞLIĞINI KONUŞTU

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu , ilk olarak Sağlık Müdürü Erdoğan Duran’ı ziyaret etti. Sırrın yolu üzerindeki 112 Acil servis binasına giden Milletvekili Karahan Uslu burada Müdür Erdoğan ile Şanlıurfa’nın Sağlık alanındaki sorunlarını not aldı, yatırımlar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

“GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ ÖNLENMELİ”

Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, bir süre önce Ankara Milli Eğitim Müdür Yardımcılığından Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Ahmet Pala’yı da makamında ziyaret ederek başarı dileğinde bulundu. Pala ile Şanlıurfa’nın Eğitim durumu hakkında brifing alan Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, okullardaki gürültü kirliliği konusuna da değindi. Doç. Dr. Karahan Uslu, sabahın çok erken saatlerinde okullarda çalan yüksek zil sesinden vatandaşların şikayetçi olduğunu belirtti. Karahan Uslu, okullardaki gürültü kirliğinin son bulması yönünde acil çalışma başlatılması gerektiğini söyledi.

GENÇ NÜFUS NİTELİKLİ

İÇGÜCÜ HALİNE GELMELİ

Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala’yı ziyaretinde Şanlıurfa’nın geleceğini inşa edecek temel maddenin Eğitim olduğunu belirterek, Şanlıurfa’nın genç nüfusunu nitelikli iş gücü haline getirilmesi gerektiğini savundu. Uslu ‘ Bizlerin bireysel destekleri ve hükümetimizin kentimize vermiş olduğu özel önem doğrultusunda, iyi bir yönetim anlayışıyla çok kısa bir sürede Eğitim’de beklenen değişimi kentimizin yakalayacağı görüşündeyim. Potansiyelinin dar imkanlarına rağmen, Şanlıurfa topraklarından her alanda önemli ve değerli insanlar çıktı, yetişti.'Dedi. Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala ise ziyaretin sonunda Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu’ya, Eğitim’e bireysel olarak sağladığı katkılardan dolayı ve nezaket ziyaretinden ötürü teşekkür etti.

KADINLARIN SPORA

YÖNELMESİ GÜZEL

Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız’ı da ziyaret eden Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu ‘Toplumumuzu, kadını, erkeği, genci, yaşlısı ile spora daha çok yönlendirmeliyiz'dedi. Şanlıurfa’da kadınların spora olan ilgisinin arttığını da belirten Uslu, Urfaspor’un bu sezonki maçlarına bayanların ilgi göstermesinin mutluluk verici olduğunu vurguladı.

SENTETİK SPOR SAHALARI

SPORA UYGUN DEĞİL

Doç. Dr. Uslu, Gençlik Spor İl Müdürünü ziyaretinde Sentetik spor sahalarının sayılarının hızla artmasına tepki gösterdi. Uslu, Son yıllarda Şanlıurfa’da sayılarının hızla arttığı sentetik spor sahalarının spora uygun olmadığını savunarak, Dünya’daki spor yaralanmalarının birçoğunun Sentetik sahalar yüzünden meydana geldiğini, bu sahaların sayılarının artmasına engel olunması gerektiğini hatırlattı. Şanlıurfa Gençlik Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız’da kendilerinin inşa ettiği sentetik sahaların drenaj alt yapılı olduğunu belirterek spora uygun hale getirildiğini söyledi. Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu yeni Gençlik Merkezlerinin inşa edildiğini, bu gençlik merkezlerinin Eğitim saatlerinin ve branşlarının sadece erkeklere değil kız çocuklarına göre de uyarlanması gerektiğini sözlerine ekledi. Yıldız ‘Gençlik İl Müdürlüğü olarak Hükümetimiz, Valiliğimiz ve Milletvekillerinden aldığımız destekle çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. 2.5 yıldaki lisanslı sporcu sayımızı 6 ayda % 54 arttırdık. Ben burada Milletvekilimiz Zeynep Karahan Uslu’ya Şanlıurfa’nın spor, sosyal, kültürel alanlarda ön plana çıkmasını sağladığı için teşekkür ediyorum. Ayrıca bir kadın Milletvekilimizin Spor a bu kadar ilgili olması bizleri mutlu ediyor. ’dedi.

KADINLARA İSTİHDAM SAĞLANACAK

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, SGK İl Müdürü Nurettin Nacar’ı da ziyaret ederek, Bakan Faruk Çelik ile yaptığı görüşmede SGK’nın Şanlıurfa’da kuracağı Call Center’de kadınlara istihdam sağlanacağını açıkladı. SGK İl Müdürü Nurettin Nacar’dan Call Center’in son durumu hakkında bilgi alan Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Call Center’de en az 100 kadına istihdam sağlanacağı müjdesini de verdi.

ESNAFI BİLGİLENDİRDİ

Yoğun programı arasında çarşı esnafını da ziyaret eden Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, vatandaşlar ile bir araya geldi. Şanlıurfa’lı kadınlarla da sohbet eden Doç. Dr. Karahan Uslu, çarşıdaki esnafın dükkanlarına da girerek hükümetin esnaflara sağladığı kolaylıkları ve uygulamaları anlattı. Esnafın önerilerini de dinleyen Doç. Dr. Karahan Uslu vatandaşların sorularını da tek tek cevapladı.

2 BİN KADINA SESLENDİ

Kanaat önderi Emine Yüksel Hoca tarafından Şehitlik Çamlık’ta organize edilen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine de katılan Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, burada 2 bin bayana konuşma yaptı. Günün önemine ilişkin Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in insanlığa sunduğu güzel ahlak ve iman prensipleri ilgili bir konuşma yapan Doç. Dr. Karahan Uslu, bayanlarla sohbet etti taleplerini değerlendirdi.

USLU BASINI UNUTMADI

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, İlkhaber Gazetesi Şanlıurfa Temsilcisi Sedat Atilla’yı da ziyaret ederek, Basın ve İletişim konusunda fikir alışverişinde bulundu. Şanlıurfa’daki gelişmeleri Medya kanalıyla yakından takip ettiğine dikkat çeken Uslu, Medya’nın bir kentin gözü kulağı olduğuna işaret etti. Gazeteci Sedat Atilla, nezaket ziyaretinden dolayı Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu’ya teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER