banner6

Vali Demirtaş: Mardin bölgenin önemli sağlık merkezi olacak

Rektör Özcoşar Vali Demirtaş’a Tıp Fakültesi için desteklerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu

Vali Demirtaş: Mardin bölgenin  önemli sağlık merkezi olacak

ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle kurulacak olan Tıp Fakültesi konusunda Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, desteklerinden dolayı  Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Artuklu Üniversitesi Rektörü İbrahim Özcoşar, Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Kararname ile Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde kurulacak olan Tıp Fakültesine ilişkin verdiği desteklerinden dolayı Vali Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek, kendisine teşekkürlerini iletti.

Tıp Fakültesi’nin açılacak olmasının sevinç ve gururunu bir arada yaşadıklarını belirten Vali Demirtaş, tarım, turizm ve ticaret şehri olan Mardin’in bölgede önemli sağlık merkezi konumuna geleceğini vurguladı.

Yaşanan salgınla ile birlikte sağlık sektörünün öneminin bir kez daha anlaşıldığını dile getiren Vali  Demirtaş , “Mardin’imizde Tıp Fakültesi kurulması kararını veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Erdoğan’a, YÖK Başkanı Sayın Yekta Saraç’a, YÖK Genel Kuruluna, süreç boyunca çaba gösteren İlimizin Milletvekillerine, Siyasetçilerine, Artuklu Üniversitesi Rektörüne, Belediye Başkanlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, tüm yerel basın mensuplarına ve Mardinli Hemşerilerime teşekkür ediyorum. Mardin’imizin sağlık altyapısını güçlendirme çalışmalarımızı daima sürdürecek ve salgınla mücadele ettiğimiz bu süreçte de canla başla çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Alınan kararın hayırlı olmasını dileyen Artuklu Üniversitesi Rektörü İbrahim Özcoşar, fakültenin şehre kazandırılacak olmanın önemli bir kazanım olduğunu aktararak Vali Demirtaş’a yürütülen çalışmalar konusunda sunduğu desteklerde dolayı teşekkür etti.

Vali Demirtaş’a Rektör Özçoşar tarafından teşekkür plaketi takdim edilmesinin ardından ziyaret son buldu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER