banner6

Vali Demirtaş muhtarların sorunlarını dinledi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Demirtaş, Mazıdağı Konur Mahalle Muhtarı Ahmet Akın, Dargeçit Çukurdere Mahalle Muhtarı Musa Alptekin, Kızıltepe Çatalca Mahalle Muhtarı Ali Karakuş, Derik Göktaş Mahalle Muhtarı Barış Yaşar, Derik Burç Mahalle Muhtarı Hüsamettin Tatlı, Köy heyetinden Hacı Çelik, Serhan Korkmaz, mahalle sakini Abdulcelil Alptekin ve Veysi Yaşar ile Dara Toplantı Salonunda bir araya geldi.

Vali Demirtaş muhtarların sorunlarını dinledi

 ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Demirtaş, Mazıdağı Konur Mahalle Muhtarı Ahmet Akın, Dargeçit Çukurdere Mahalle Muhtarı Musa Alptekin, Kızıltepe Çatalca Mahalle Muhtarı Ali Karakuş, Derik Göktaş Mahalle Muhtarı Barış Yaşar, Derik Burç Mahalle Muhtarı Hüsamettin Tatlı, Köy heyetinden Hacı Çelik, Serhan Korkmaz, mahalle sakini Abdulcelil Alptekin ve Veysi Yaşar ile Dara Toplantı Salonunda bir araya geldi.
Muhtarların sorun ve taleplerini tek tek dinleyen Vali Demirtaş; “Muhtarlarımız biz yöneticiler ve vatandaşlarımız arasında köprü görevi görüyor. Vatandaşlarımızın sorun ve talepleri olduğunda muhtarlarımız üzerinden bizlere ulaşıyor. Muhtarlarımızı oldukça önemsiyoruz. Ve gelen her taleplerine karşılık vermeye çalışıyoruz. Vatandaşımızın genelde yol ve su sorunları oluyor. Büyükşehir Belediyesindeki ilgili birimlerimiz ile Mardin’e geldiğimiz ilk günden bu yana bu konuda istişarelerde bulunduk. Yol ve su bizim birinci önceliğimiz. Allah nasip ederse 2021 yılı içerisinde gündemimize aldığımız bu iki madde konusunda çok ciddi ilerleme kat edeceğiz. Yol ve suyu sorun olmaktan çıkaracağız. Bu sene başta grup yollarımız olmak üzere tüm kırsal mahallelerimizde ihtiyaç olan asfaltı dökeceğiz" diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42