banner6

Yağcı: Hz Muhammed'i insanlar örnek almalıdır

Peygamber Efendimizin doğumunun 1441. yıldönümünü ve Kutlu Doğum Haftası'nı idrak etmenin hazzını yaşadıklarını söyleyen AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, "Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.S.), sadece Müslümanlar için değil, herkes için örnek bir model konumundadır.

Yağcı: Hz Muhammed'i  insanlar örnek almalıdır

Yağcı: Hz Muhammed’i

insanlar örnek almalıdır

 

ADANA(İLKHABER) - Peygamber Efendimizin doğumunun 1441. yıldönümünü ve Kutlu Doğum Haftası'nı idrak etmenin hazzını yaşadıklarını söyleyen AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, “Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.S.), sadece Müslümanlar için değil, herkes için örnek bir model konumundadır. Onun üstün şahsiyeti ve ahlakı tüm insanlığa örnek teşkil etmektedir. Kutlu Doğum Haftası'nın tüm insanlığın sevgi, dayanışma ve kardeşlik getirmesini diliyorum.” dedi.

AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle yayımladığı mesajda, güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderilen Hz. Muhammed (S.A.S)’in örnek ahlakını rehber edinmenin tüm insanlar için bir zorunluluk olduğunu bildirdi.

“Peygamber Efendimizin mesajları bütün insanlık için yol göstericidir. O'nun getirdiği İslam mesajında; Kardeşlik hukuku ve insana saygı var, sevgi ve hoşgörü var. Yine insana merhamet ve şefkat var. Ayrıca O’nun mesajında; Hak, hukuk ve adalet en önde yer alırken, fikir ve vicdan özgürlüğü de vardır.” diyen Ziyaeddin Yağcı şunları söyledi:

“İçinde bulunduğumuz bu özel haftada, özünde güzel ahlak, doğruluk, barış ve sevgi olan, bütün insanların kardeşliğini ve mutluluğunu esas alan, İslam'ın evrensel ve çağlar üstü mesajını bize ulaştıran Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.S)'in mübarek ve kutlu doğumunu idrak ediyoruz. Peygamber Efendimiz bütün insanlığa kucak açarak, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir. Sadece Müslümanlar için değil, bütün dünya insanları için örnek bir şahsiyet olan Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.S.)'i daha iyi tanıdıkça ve anladıkça, mesajının mahiyeti de daha güçlü bir şekilde dünyamızda ki karşılığını bulacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle idrak edeceğimiz Kutlu Doğum Haftasının bütün Müslümanların gönlünde kardeşlik duygusunu ve kardeşlik coşkusunu yeniden filizlenip yeşertmesini, bütün davranışlarımızda da kardeşlik ahlakı ve kardeşlik hukukunun yaşanmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Başta ülkemiz ve gönül coğrafyamız olmak üzere bütün İslâm dünyasının Kutlu Doğum Haftasını kutluyor, bu müstesna günlerin insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, selam ve saygılar sunuyorum."

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42