banner6

Yarınlar bize emanet

ürkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96.yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Adana'da tüm okullarda kutlandı.

Yarınlar bize emanet

Teyfik Dinçkalmış
ADANA (İLKHABER)-Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96.yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Adana'da tüm okullarda kutlandı. Bu okullardan bir tanesi de Cafer Recai Gizer İlkokulu oldu.
Seyhan İlçesinde başarılı eğitimiyle gözde bir okul olan Cafer Recai Gizer İlkokulu okul bahçesinde Okul Müdürü Murat Çiçekdal, yardımcıları, öğretmenleri, öğrencileri ve velileriyle tek yürek olunduğu muhteşem bir kutlama töreni düzenlendi. Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere gelecek neslin özgürlüğü için özünden geçen tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla etkinlik başladı.
Ardından Okul Müdürü Murat Çiçekdal günün anlam ve önemine değinen bir konuşma yaptı. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün eseri Cumhuriyet’in kuruluşunun 96. Yıldönümünde olunduğunu belirtti. Konuyla ilgili bilgiler aktaran Çiçekdal, “Bugün yaşanan güç koşullardan sonra tüm çabaların zaferle sonuçlandığının tüm dünyaya ilan edildiği gündür. Bir gurur günüdür. Yeni kuşaklar en büyük Cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır. Sizin başarınız Cumhuriyet'in başarısı olacaktır” dedi.  
Atamızın açtığı çağdaş yolda ona yakışır bir nesil yetiştirmeyi kendine ilke edinen Cafer Recai Gizer ilkokulu, öğrencilerinin performanslarında gösterdikleri istek, heyecan ve disipline Atatürk sevgisi ve Cumhuriyet bilincini aşılamakta ne denli başarılı olduğunu bir kez daha gösterdi.  Anasınıfı minikleri küçük ama kocaman yürekleriyle ailelerine Cumhuriyet coşkusunu yaşattılar.
Davetlilere unutulmaz bir gün yaşatan minik öğrenciler ayakta alkışlandı. Zaman zaman duygulu anlarında yaşandığı törende, çocukların coşkularına ortak olan anne babalar güzel gösteriler sunan çocuklarının bol bol fotoğraflarını çekip, görüntü aldı.
Cafer Recai Gizer İlkokulu Cumhuriyet töreni kutlama programı dolu doluydu. Öğrenciler rengarenk kıyafetleri, okudukları Cumhuriyet şarkı ve şiirleri, sergiledikleri yöresel oyunlarıyla başarıya damgalarını vurdu. Burada aileleri de onları gurur ve heyecanla izleme fırsatı yaşadı.
“Yarınlar bize emanet” diyen 2-E sınıfı öğrencileri, Öğretmenleri Dilek Özkan eşliğinde koro şarkılar söyledi. Öğrenciler meslek grubu polis, doktor, avukat, hemşire  ve sanatçı gibi meslekleri canlandırdı.
İngilizce öğretmenlerinden Aysun Güngör ve Filiz Uçar Zeybek gözetiminde, öğrenciler bayrak eşliğinde Cumhuriyetle ilgili güzel sözler ve şarkılarla sahne aldılar. 4-B Sınıfı Öğretmeni Nezabat Sinecek öğrencileriyle birlikte koro şarkılar söyledi. Programın sonunda davul zurna eşliğinde öğretmenler, öğrenciler ve veliler hep birlikte halay çekip oynadı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42