banner6

Yılın annesi tüm şehit analarıdır

Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilciliği Anneler Günü'nü kutladı

Yılın annesi tüm şehit analarıdır

Yılın annesi tüm şehit analarıdır


 

ADANA-Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilciliğinin 12 Mayıs Cumartesi İnci Otelinde düzenlemiş olduğu Anneler gününe ilgi yoğundu.

Türk Eğitim-Sen Adana 1 No'lu Şube Başkanı İbrahim Sezer’in sunumuyla başlayan Anneler günü etkinliğinde açılış konuşmasını yapan  Türkiye Kamu-Sen Adana İl temsilcisi Kamil Köse, günün anlam ve öneminden duygu yüklü bahsettikten sonra “Öpmeye kıyamadığı yavrusunu, vatana Şehit veren, Yüce Türk Milletinin temel direği Şehit Annelerini yılın annesi olarak ilan ediyoruz” diye belirtti.

Konuşmasına devam eden Köse “Tüm çalışan anneler ile emekli olan anneler ailelerine yardımcı olmanın yanı sıra evlerinde annelik görevlerini yerine getirmektedirler. Kurtuluş savaşında annelerin üstlenmiş olduğu görevleri bilmemiz yeterlidir, Cennet annelerin ayakları altındadır. Amine Hatunlar, Nene Hatunlar tüm Anneler ellerinizden öpüyorum” dedi.

Türk Eğitim-Sen Adana 2 no.lu Şube Kadın Kolları Komisyon Başkanı Zehra Şekermen konuşmasında anneliğin öneminden ve sendikanın çalışmalarından bahsettikten sonra “İlkemiz, Önce Ülkemiz'olduğunu söyledi.

Sunumu yapan Türk Eğitim-Sen Adana 1 No'lu Şube Başkanı İbrahim Sezer, kendi ailesinin  ve tüm annelerin gününü kutladıktan sonra Türkiye Kamu-Sen’de görev yapan başkanları ve kadın kolları komisyonu üyelerini 20.yıl pastasını kesmek için davet ederek en yaşlı eğitimciye pastayı kestirdi.

Kutlamalar ikram ve eğlence ile devam etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER