banner6

Yol daraltılması durdurulan kavşak asfaltlandı

31 Mart seçimleri öncesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde yol daraltılan ve daha sonra yaptığımız haberle yol işgali sona eren alanda aylar sonra nihayet asfaltlama çalışması yapıldı.

Yol daraltılması durdurulan kavşak asfaltlandı

Bayram BULUT

Özel haber

ADANA (İLKHABER)- 31 Mart seçimleri öncesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde yol daraltılan ve daha sonra yaptığımız haberle yol işgali sona eren alanda aylar sonra nihayet asfaltlama çalışması yapıldı.

Adana’da yerel seçimler öncesi Mart ayında, Seyhan İlçesi’nde bulunan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı Şehit Mustafa Sarı Altgeçidi Kavşağı’nda yol çalışması yapılmaya başlanmış, bu yol çalışmasında yolda bulunan sadece ağaçların ekili olduğu orta refüj hiçbir işe yaramamasına rağmen genişletilmiş ve yapılan bu çalışmayla birlikte yol 2 şerit daraltılmıştı.

SORUNSUZ BİR ALANDI

Adana Valiliği istikametinden gelen kuzey yönüne dönen araçlar kendilerine ayrılan celpte ışıkları bekliyor ve direk akan trafiği etkilemiyordu. Ancak yapılan çalışma ile bu dönüş celbi tamamen kapatılmıştı. Yetmedi birde bir şerit daha tam dönüş istikametinde işgal edilerek orta refüje dahil edildi. Yoldan dönmeye çalışan araçlar büyük sıkıntılar yaşamaya başladı. Direk gidecek araçların bu araçları sıkıştırdıkları görüldü.

HABERİMİZ ÜZERİNE DÜZELTİLMİŞTİ

Durumu görmemiz üzerine bu konuyu haber yapmış ve daraltılan yol ile ilgili önceki yönetimin yanlıştan dönülmesini sağlamıştık. Ancak eski haline getirilen yol, seçimlerin ardından aylarca bozuk bir şekilde bırakıldı.

SONUNDA ASFALTLANDI

Araçların sola dönmek istemesi durumunda bozuk yola girmemek için dönüş celbine girmemesi bu kez kazalara davetiye çıkartmaya başlamıştı. Sürücülerin ve vatandaşların sıklıkla şikayetçi oldukları bu alan nihayet geçtiğimiz haftalarda Adana Büyükşehir Belediyesi gündemine alınarak bozuk alana asfalt döküldü. Gece vakti gelen ekipler asfaltlama çalışmasını gerçekleştirmesinin ardından sürücüler ve vatandaşlar rahat bir nefes aldı.

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER