banner6

Ziyarete geldiler, konser verdiler

Merkezi Ankara'da bulunan Zihinsel Yetersiz Çocuklar Vakfı Adana Şubesi'nde özel eğitim gören zihinsel engelli gençler, Büyükşehir Belediyesi'nde verdikleri mini konserle Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'a duygulu anlar yaşattılar.

Ziyarete geldiler, konser verdiler

Ziyarete geldiler, konser verdiler

 

  ADANA (İHA) - Merkezi Ankara'da bulunan Zihinsel Yetersiz Çocuklar Vakfı Adana Şubesi'nde özel eğitim gören zihinsel engelli gençler, Büyükşehir Belediyesi'nde verdikleri mini konserle Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'a duygulu anlar yaşattılar. 

  Başkan Vekili Aldırmaz'a vakıflarının kuruluşuyla ilgili bilgi veren Zihinsel Yetersiz Çocuklar Vakfı Adana Şube Başkanı Ümmühan Mustan, Adana'nın 15 şubeden biri olduğunu söyledi. 1982 yılında kurulan vakfın büyüyerek geliştiğini anlatan Mustan, amaçlarının zihinsel engelli çocuklara gerçek anlamda eğitim vermek ve toplumla bütünleştirmek olduğunu söyledi. Ümmühan Mustan, bu tür faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlara verdikleri destek nedeniyle Başkan Vekili Aldırmaz'a teşekkür ettiklerini de sözlerine ekledi.

  Yaptıkları çalışmalar nedeniyle vakıf yöneticilerini kutlayan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, her zaman engellilerin yanında olduklarını vurguladı. Aldırmaz, "Sizleri gerçekten tebrik ediyorum. Çok ulvi görev yapıyorsunuz. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanındayız" şeklinde konuştu. Aldırmaz, zihinsel engelli gençlere diledikleri zaman ücretsiz tiyatro ve sinema etkinliği sunabileceklerini sözlerine ekledi.

  Ziyaret sonunda vakıfta eğitim gören engelli gençler, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'la hatıra fotoğrafı çektirdi, bir de mini konser verdiler. Eğitmenleri Kutsal Kurtoğlu ve Necla Taş'ın nezaretinde beraberlerinde getirdikleri estrümanlarla konser veren zihinsel engelli gençler, Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'a duygulu anlar yaşattılar. Yaklaşık 15 dakika süren konserden sonra, zihinsel engelli gençleri ve vakıf yöneticilerini tebrik eden Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, gençleri tek tek öperek uğurladı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER