banner6

Adana Adliyesi 2 bin  fidanla geleceğe nefes oldu

dana Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye genelinde 11 milyon fidanın toprakla buluşturulmasının hedeflendiği “Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyasına bin 500 fidan dikimi ve 500 fidan dağıtımı ile destek verdi

Adana Adliyesi 2 bin   fidanla geleceğe nefes oldu

ADANA (İLKHABER) - Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye genelinde 11 milyon fidanın toprakla buluşturulmasının hedeflendiği “Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyasına bin 500 fidan dikimi ve 500 fidan dağıtımı ile destek verdi. 

Türkiye’nin orman varlığının artırılması ve yaz boyunca orman yangınlarında yok olan ormanlık alanların yeniden ağaçlandırılması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığınca 81 ilde, saat 11.11’de eş zamanlı gerçekleştirilen fidan dikim seferberliğine Adana Adliyesi de katıldı. 

500 FİDAN DAĞITILDI

Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle öncelikle adliye binasında Adana Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından temin edilen fidanların dağıtımı gerçekleştirildi. 

Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Çolak, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Cumali Tülü ve Musa Ünel ile Ceza İnfaz Kurumlarından Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Necati Kazak, Adliye Ön Büro ve adliye kapısı önünde, personel ve vatandaşlara çeşitli türlerde 500 fidan dağıttı. Başsavcı Yurdagül, dağıtım sırasında fidan alan kişilerden, fidanları mutlaka toprakla buluşturmalarını istedi. 

HÜKÜMLÜLER FİDAN DİKTİ

Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül ve beraberindekiler, daha sonra Adana Valiliğinin her yaştan binlerce kişinin katılımıyla düzenlediği fidan dikim etkinliği için Sarıçam ilçesi Gökbuket Mahallesi’nde bulunan ağaçlandırma sahasına geçti. Cumhuriyet Başsavcısı Yurdagül ve Adalet Komisyonu Başkanı Çolak, burada Adana Cumhuriyet Başsavcılığına ayrılan alanda, Açık Ceza İnfaz Kurumunda kalan hükümlülerle birlikte bin adet fidanı toprakla buluşturarak, can suyu verdi. 

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ HATIRA ORMANI’NA 500 FİDAN

Buradaki programın ardından, Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce Sarıçam ilçesi Menekşe Mahallesi’nde daha önce oluşturulan Adana Adliyesi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı’nda fidan dikim etkinliği düzenlendi. Cumhuriyet Başsavcısı Yurdagül ve Adalet Komisyonu Başkanı Çolak, geçtiğimiz yıllarda dikilen fidanların bakımını yapan denetimli serbestlik yükümlüleri ile birlikte 500 yeni fidanın dikimini gerçekleştirdi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER