banner6

Adıyamanlılar kaynaşma gecesinde buluştu

Adıyamanlılar kaynaşma gecesinde buluştu

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) - Adıyamanlılar İl ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği Adana’da Gala Gecesi düzenledi. Sazın sözle buluştuğu, türkülerin halaylarla konuştuğu, en renkli simaların bir araya geldiği ‘Büyük Adıyaman Buluşması’ gecesinde Adana ve çevre illerde yaşayan çok sayıda Adıyamanlı gecede buluşarak hasret giderdi.

İnci Otel’de düzenlenen geceye; CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut ile Müzeyyen Şevkin, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak, Adıyamanlılar İl ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Sarıdoğan, STK Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Program öncesi bir konuşma yapan Adıyamanlılar İl ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Sarıdoğan, “Öncelikle Sri Lanka’daki terör saldırısında hayatını kaybeden iki Adıyamanlı kardeşimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Teröre hayır diyoruz. Teröre kim katkı sağlıyorsa onları sevmiyoruz. Gecemize katılan herkesi saygıyla, sevgiyle selamlıyoruz” dedi.

CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak ise Adıyaman’ı Türkiye’nin incisi yapacaklarını belirterek, “Hepimiz bir aileyiz. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan tüm hemşerilerime selam olsun. Adıyaman, doğası, insanı, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Güneydoğu Anadolu’nun bir incisidir. İlimiz şimdiye kadar eğitim olsun, iş hayatı olsun hak ettiği seviyeye gelemedi. Hep birlikte Adıyaman’ı Türkiye’nin incisi yapacağız. Bu güzel geceyi hazırlayanlara teşekkür ediyor, tüm katılımcıları sevgiyle, saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

Adana’nın Adıyamanlılar için önemine değinen CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ise “Nemrut’un güneşi, Fırat’ın serinliği ile tüm katılımcıları selamlıyorum. Bugün Adana’dayız, hemşerilerimiz ile bir arada olmaktan mutlu ve heyecanlıyız. Değişik nedenlerle gelip Adana’da, Çukurova’nın bereketli topraklarına yaşıyorsunuz. Burası birliğin, beraberliğin, kardeşliğin olduğu bereketli toprakların olduğu önemli ve güzel bir yer. Adana’nın benim için de çok özel bir yeri vardır. İlk ve ortaokul sonrası Lise eğitimimi Adana’da aldım. Burası benim için Adıyaman’dan sonra ikinci memleketim diyebilirim. Adana’yı bin de çok seviyorum. Artık Ankara’da ülkemizin neresinden olursa olsun bir adresiniz var bunu unutmayın. Gecede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Son olarak söz alan Adana Adıyamanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Osman Peri de katılımcılara geldikleri için teşekkür ederek, “Amacımız üyelerimiz arasındaki sosyal bağların daha da güçlenmesini sağlamak ve dayanışma bilincini geliştirmektir. Bu bağlamda bu güzel gecemize katılan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız devam ediyor. İleriki dönemlerde daha iyi işlere imza atacağız” dedi.

Ardından Adıyaman’ın mahalli ses sanatçısı Melih Mutluses, seslendirdiği parçalar ile kontlara müzik ziyafeti çektirdi.

Melih Mutluses’in ardından gecede geliri ile öğrencilere burs verilmesi için bir hayırsever tarafından gönderilen 1815 yılında Adıyaman yöresinde kullanılan 204 yıllık bakır ibrik yapılan açık artırma ile satışa sunuldu.

Tarihi ibriği, Adıyamanlılar İl ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Sarıdoğan açık artırma sonrası 5 bin TL vererek aldı. CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere de ibrik fiyatına 500 TL ekleyerek burs için katkı sağladı.

Ayrıca geceye katkı sunanlara dernek tarafından teşekkür plaketi verildi. Gecenin sonunda ise Adıyamanlı ünlü sanatçı Latif Doğan şarkılarıyla katılımcılara müzik ziyafeti çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 14:18

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER