banner6

Ak Parti’de görev değişimi

AK Parti Adana İl Başkanlığına Mehmet Ay atandı

Ak Parti’de görev değişimi

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-AK Parti Adana İl Başkanlığına Mehmet Ay atandı

Adalet ve Kalkınma Parti Adana İl Başkanlığı’nda görev değişimi oldu. 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Seyhan Belediye Başkanlığı adaylığı için Parti İl Başkanlığı’ndan istifa eden Avukat Fikret Yeni’nin ardından İl Başkanlığı görevini Şerif Güler gelmişti. Son olarak ise Ak Parti İl Başkanlığına yine partinin içerisinden gelen Mehmet Ay atandı.

Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Fatma Güldemet Sarı konuya ilgili twiter hesabından bir paylaşım yaparak bu adamayı duyurdu.

Sarı, attığı mesajda, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. @RTErdogan ‘ın tensipleriyle Adana İl Başkanlığı görevine atanan  @mehmetay01 başkanımızı tebrik ediyor, Partimize ve Adanamıza katkı sağlayacağına inanıyorum. Bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı  @serifguler01 Bşk.teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

Görevini devreden AK Parti Adana İl Başkanı Şerif Güler’de, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Mehmet Ay’ı tebrik etti.

  Mehmet Ay kimdir?

Mehmet Ay, Adana doğdu. İlk  orta  ve lise eğitimini Adana’da tamamladı, Marmara Hukuk Fakültesinde okudu ve avukatlık yapmaktadır.

  İlk siyasi deneyimine 2001 yılında AK Parti’de başlayan Mehmet Ay, 2002-2006 yılları arasında Yüreğir Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Üsküdar Gençlik Kolları Teşkilatı Üniversite Birimi ve Marmara Üniversitesi Öğrenci Çalışma Birimlerinde görev aldı. 2006 yılında yapılan Adana Ana Kademe İl Kongresinde Yönetim Kurulu Üyesi seçilen Ay, aynı yönetimde sırasıyla Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı, Sosyal İşler Başkanlığı ve 2009 yılında yapılan yerel seçimde parti avukatlığı görevlerini yerine getirdi. 2009 yılı Haziran ayında yapılan Ana Kademe Adana İl Kongresi'nde yeniden İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Bu görevine 2012 yılına kadar devam etti. 6 yıl kesintisiz Ana Kademe İl Yönetimi'nde bulunan Mehmet Ay, 12 Mart 2012 yılında Adana Gençlik Kolları İl Başkanlığına Genel Merkez Gençlik Kolları tarafından atandı. 22 Şubat 2015 tarihinde yapılan Adana 4. Olağan İl Gençlik Kolları Kongresi'nde 25. Dönem Milletvekilliği adaylığı sebebiyle görevini devretti.

                                        

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER