banner6

 Ali Aydın 3. kez başkan seçildi

Anadolu Yapım Müteahhitleri Federasyonu’nun Genel kurulu yapıldı

 Ali Aydın 3. kez başkan seçildi

ADANA(İLKHABER)-Adana’da Anadolu Yapım Müteahhitleri Federasyonu Olağan Genel kurulu yapıldı. Federasyona bağlı Birliklerin ve Derneklerin büyük bir katılımı ile gerçekleştirilen genel kurulda Federasyon Genel Başkanlığı’na 84 üyenin oy birliği 3. Kez yeniden Ali Aydın seçildi.   

Anadolu Yapım Müteahhitleri Federasyonu’nun Başkanlığına yeniden seçilen Ali Aydın konuşmasında; “Federasyonumuzun Genel Kurul toplantısına katılarak onur veren İMKON Genel Başkanımız Tahir Tellioğlu ile Divan Başkanlığımızı yapan BİM-FED Genel Başkanı Mustafa Şahin başkalarımıza çok teşekkür ediyorum. Konfederasyonumuzun Yönetiminde çok önemli görevlerde bulunan Fehmi Güney ile Cafer Acar’a genel kurulumuza katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Genel Kurulumuza Adana’dan, Mersin’den, Kayseri’den, Kahramanmaraş’tan, Gaziantep’ten, Şanlıurfa’dan, Sıvas’tan büyük bir coşku ile katılan Başkanlarımıza ve kıymetli delege arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

DAĞINIK GÜÇ, GÜÇ DEĞİLDİR.

Müteahhitler olarak birlikteliğin gücünün farkında olduklarını belirten Aydın şunları söyledi:

  “Müteahhitler artık; Derneklerimizle, Birliklerimizle, Federasyonlarımızla ve çatı kuruluşumuz olan İMKON’umuz ile artık örgütlü bir gücüz. Bu meslek sahipsiz değildir. Bu mesleği namusuyla şerefiyle ve alın teri ile her şeyini ortaya koyarak yapan arkadaşlarımız bu ülkede, bulundukları şehirlerde üretimin, imalatın gücünü oluşturuyor. Biz bir siyasi parti değiliz. Partiler bizim gözbebeğimiz ve burada hizmet eden insanlar da vatanını seven insanlardır. Bizler müteahhitlik mesleğinin büyüklüğünü ve önemini biliyoruz. İnsanoğlunun doğduğu mekândan tutun, ölüp defnedildiği mezara kadar yaşamın her alanında bizler varız. Şehirleri biz İmar ediyoruz ve kalkınmanın dinamosuyuz. Bu nedenle bu ülkede hak ettiğimiz yere gelmeliyiz. Bunun için de hak verilmez alınır. Bunun için de birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Şimdi de inşallah 24.06.2021 tarihindeki Ankara’da İMKON ’umuzun Genel Kurulunda bir araya gelerek Ülkemiz’de TÜSİAD’tan ve MÜSİAD’dan sonra gelen en büyük gönüllü meslek örgütü olan İMKON/İnşaat  Müteahhitleri  Konfederasyonu’nda gücümüzü Türkiye’mize göstereceğiz.”  

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42