banner6

Anne ve babası adına okul yaptırdı

Anne ve babası adına okul yaptırdı

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) – Mardinli iş adamı Hasan Keleşoğlu, doğduğu ve sınırının sıfır noktasındaki Sakalar köyünde, anne- babası Emine- Behçet Keleşoğlu adına okul yaptırdı.

Suriye sınırının sıfır noktasında yer alan Artuklu ilçesine bağlı Sakalar köyünde yapılan 8 derslikli okulun açılış törenine; Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, ilçe kaymakamları, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, Mardin Müftüsü İsmail Çiçek, Keleşoğlu ailesi, STK temsilcileri, kanaat önderleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mardin Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Keleşoğlu ailesine eğitime verdiği destek için Keleşoğlu'na teşekkür ederek, “Keleşoğlu ailesi eğitime büyük katkı sağlamaktadırlar. Biz yapılacak her türlü hizmetleri için yanlarındayız. Hizmetleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Ayrıca okul için arsasını bağışlayan hayırsevere de teşekkür eden Yaman, örnek olacak hizmetlerin anısına teşekkür plaketi verdi.

Hasan Keleşoğlu ise "Doğduğum ve yetiştiğim topraklara vefa borcumu ödemenin ve bölge eğitimine bir nebze katkıda bulunabilmenin mutluluğunu yaşıyorum" dedi.

Eğitimin önemine dikkat çeken Keleşoğlu, “Bir ülkede cehalet olduğu müddetçe o ülkenin gelişxmesi, yükselmesi mümkün değildir. Cehaletle savaşmak kadar da hayırlı bir iş olamaz.

Bu bakımdan eğitime büyük önem veriyoruz. Bu ikinci okulumuz. Ayrıca Kızıltepe’de eski bir lise hizmet binasını yıktırıp yeniden modern bir lise haline getireceğiz. Eğitim alanında yapılacak her türlü hizmette varız. Bu okul için arsayı bağışlayanlara teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Okulun açılışının ardından protokol derslikleri gezerek öğrencilerle sohbet etti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER