banner6

ASİM ’den 1 Mayıs ve Ramazan uyarısı

ASİM ’den 1 Mayıs ve Ramazan uyarısı

ADANA (İLKHABER)-ASİM aylık olağan toplantısı Adana SİYER Derneğinde gerçekleşti gündeme dair konular ele alındı.

1 Mayıs öncesi dernek üyeleri ve vatandaşlarımızın temkinli olunması meydana gelebilecek olası taşkınlıklara mahal verilmemesini ve özellikle provokasyona karşı dikkatli olunması istendi.

  Burada bir konuşma yapan ASİM Başkanı Mahmut Erarslan ‘’ Ülkemiz son dönemde önemli virajlardan geçiyor, sizde çok iyi biliyorsunuz ki gerek dış güçler ve gerekse onların ülkemiz içerisindeki maşaları her an tetikte bekliyorlar. İstiyorlarki Türkiye’yi buldukları her fırsatta kuyunun içine çekelim ve asla, ülke gün yüzü görmesin. İşte 1 Mayıs’ta o fırsatlardan biri. Siz dernek üyelerimize ve vatandaşlarımıza buradan sesleniyorum provokasyonlara karşı dikkatli olun. Suriyeli kardeşlerimiz üzerinden vatandaşlarımızı galyana getirmek isteyenler olabilir, önemle istirham ediyorum bunlara izin vermeyelim. Rabbimin izniyle inanıyorumki bu ülke bu cennet vatan ilelebet baki kalacak ve yine inanıyorumki islam sancağı bu topraklarda ilelebet dalgalanacak yeterki biz birlik ve beraberlik içerisinde kalalım. ‘’ şeklinde konuştu.

Yaklaşan Ramazan Ayı ve etkinlikler konusunun da ele alındığı istişare toplantısında her yıl geleneksel olarak yapılan Ümmet İftarının bu yıl da Ulu Cami Meydanı’nda yer sofrası olarak çorba simit su ve hurma ile israfa dikkat çekeceklerini belirten Eraslan, “Belediye ve dernek başkanlarına buradan sesleniyoruz lütfen israftan kaçının, Ramazan’ın manevi iklimine uygun bir şekilde maddi ve manevi dayanışmaya ağırlık verelim çadır kurmak eğlence tertip etmek yerine yetim öksüz ve ihtiyaç sahiplerine hep birlikte erzak paketleri ile evlerine ulaşalım” dedi.

Ekim ayı içerisinde ASİM gençlik komisyonunun öncülüğünde kültür sanat ve maneviyat içerikli bir program kararının alındığı istişare toplantısına  misafir konuşmacı olarak katılan Filistinli Doktor Abdallah İsmail ülkesi ve Türkiye hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Abdallah ‘’ Filistin çileler ülkesi ve zulüm hala devam ediyor. Bizim komşumuz hemde müslüman olan bir ülke Mısır ve orayı yöneten Sisi bize zulmü reva görüyor. Mazlum Filistin halkının yaşayabilmek adına yaptığı tüm çabaları görmezden gelerek halkı yok etmek adına her hamleyi yapıyor. Tüneller bunlardan biri, yardımları almak adına kazılan tüneller Sisi tarafından kapatılıyor hatta tünellere kimi zaman zehirli gaz atılarak ölümlere sebeb olunuyor. İşte bu müslüman ülkenin bir diğer müslümana yaptıığı zülmün sadece biri. Bizim halkımız kendi denizlerinde balık avlamaktan men ediliyor bu nasıl bir zalimliktir. Tüm bu yapılanlar Dünyanın gözü önünde yapılıyor ve kimse sesini çıkarmıyor, bu içler acısı bir durum ‘’ şeklinde konuştu.

Abdallah ayrıca ülkesi ve milleti için Türkiyenin önemine değinerek ‘’ ’Filistin için bir ülke 5 yardım yapıyorsa Türkiye 50 yardım yapıyor. Türkiye bizim için Manevi bir güç. Halkımız biliyorki Filistin her dara düştüğünde Türkiye heran yanı başımızda ve bizi kucaklamaya hazır. İşte Mavi Marmara örneği. Asla unutamayız. Orada insanlar ölümü Filistinli din kardeşleri adına hiçe saydı ve içlerinden bazıları şehit oldu. Filistin halkı bunları hep görüyor ve biliyor. Türkiye’ye ve tüm halkına buradan binlerce kez şükranlarımı sunuyorum iyiki varsınız ‘’ dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 12:37

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42