banner6

Aziz ile Mihriban muradlarına erdi

Mardin Kabala Mahallesi’nde iş adamı Aziz Atılmış Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli oğlu Aziz ile Mazıdağı’nın köklü ailelerden olan Fikret Aydın’ın güzel kızı Mihriban Aydın, Mardin Bilen Tesisleri’nde yapılan muhteşem bir düğünle dünya evine girdi. Akşam yemekli olan düğün Mardin’in ünlü yemeği “Saç Tava, Pirinç pilavı” ikramında bulunuldu.

Aziz ile Mihriban  muradlarına erdi

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Mardin Kabala Mahallesi’nde iş adamı Aziz Atılmış  Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli oğlu Aziz ile Mazıdağı’nın köklü ailelerden olan Fikret Aydın’ın güzel kızı Mihriban Aydın, Mardin Bilen Tesisleri’nde yapılan muhteşem bir düğünle dünya evine girdi. Akşam yemekli olan düğün Mardin’in ünlü yemeği  “Saç Tava, Pirinç pilavı” ikramında bulunuldu.

Düğüne İstanbul’da ikamet eden ünlü iş adamı Nuri Saruhanoğulları, Mardin Çimento fabrikası eski sendika başkanı ve damadın amcası Fahri Atılmış, Turizmci Ali Bilen, Aziz Karabulut, Tahir Dursun ve gazeteciler ve çok sayıda seçkin konuk katıldı.

Çiftlerin nikahlarını Mardin Artuklu Belediyesi görevlileri kıyarken, Fikret ve Mihriban’ın nikah şahitliklerini ise Hacı Nuri Saruhanoğulları, gazetemizin Mardin temsilcisi Adnan Avuka, Aziz Akbulut, Tahir Dursun yaptı..

Düğünde Mardin’ın ünlü mahalli sanatçısı “Veysi Güner” grubu söyledikleri Türkçe, Kürtçe, Arapça, Süryanice ve Ermenice şarkılarla düğüne renk kattılar.

Damatın ailesi gelen misafirlerin masalarını tek tek dolaşarak “Hoş geldiniz” temennisinde bulundular. Gelin-Damat, “Bu mutluluğumuzu ailelerimize borçluyuz, Allah herkese böyle bir aileyi nasip etsin.” diyereke büyüklerin ellerini öptüler.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER