banner6

“Bağımsızlığımızın yegane sembolüdür”

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı

“Bağımsızlığımızın  yegane sembolüdür”

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Demirkaya mesajında; “Bağımsızlığımızın yegâne sembolü olan Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ülke ve millet olarak çok önemsediğimiz Cumhuriyetin kolay kazanılmadığını, büyük fedakârlıklarla günümüze kadar yansıdığını herkesin bilmesi gerekir” dedi.

Milletvekili Demirkaya açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Tarihinde asla esarete, ezikliğe, zulme boyun eğmeyen yüce milletimiz, istiklal ve istikbalini esir almaya çalışan hain işgal odaklarına karşı sürdürmüş olduğu amansız mücadeleleri zaferlerle sonuçlandırmıştır. Kadın, çocuk, yaşlı demeden herkesin birlik ve kardeşlik içerisinde her şeylerini ortaya koyarak kazanılan bu zaferler asla unutulmayacaktır. İşte 29 Ekim 1923 tüm bu zaferlerimizin tarihini belirten ve egemenliğin kayıtsız ve şartsız milletimizin olduğunun pekiştirildiği günün adıdır.

 Günümüzde bile ülke çıkarlarımızı ve toprak bütünlüğümüzü işgal etmeye çalışan hain terör örgütlerine karşı mücadelelerimiz devam ediyor. En son Barış Pınarı Harekâtı ile topraklarımızı işgal etmeye çalışan terör örgütlerini kahraman ordumuzun cesareti, halkımızın desteği ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşuyla zaferle sonuçlandırmayı başardık. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde daima ileriyi düşünen milletimizin imanı ve feraseti sayesinde Cumhuriyetimiz inşallah ilelebet kalacaktır. Millet olarak tarafımızı daima Türkiye’den yana kullandık. Din, dil, ırk ayrımı asla gözetmeden kardeşçe yaşamasını bildik ve bilmeye devam edeceğiz. Bu duygularla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın ülkemize ve aziz milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum”.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER