banner6

Başkan Akay’dan anlamlı kutlama

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda Cumhuriyet’e değer katmak için var güçleriyle çalıştıklarını kaydetti.

Başkan Akay’dan anlamlı kutlama

ADANA (İLKHABER)- Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda Cumhuriyet’e değer katmak için var güçleriyle çalıştıklarını kaydetti.

Tüm yurttaşların Cumhuriyet bayramını kutlayan Başkan Akay mesajında, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 96 yıl önce kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin eşitliğin, özgürlüğün ve kardeşliğin güvencesi olduğunu söyledi.

“İMKÂNSIZLIKLARA RAĞMEN OLAĞANÜSTÜ MİLLİ MÜCADELE”

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay mesajında şu görüşlere yer verdi;

"Bir asır önce parçaladıkları Osmanlı İmparatorluğu'ndan arta kalan son planlarını gerçekleştirmeye çalışan dünyanın emperyalist güçleri ve onların içerideki işbirlikçileri, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını, Mehmetçiği ve Anadolu insanını karşılarında buldular. Bütün imkânsızlıklara rağmen, verilen o olağanüstü milli mücadelenin sonunda, Misak-i Milli sınırlarımızı çizerek, laik Türkiye Cumhuriyet'ini kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için gece gündüz demeden çalışıp durdular.

“DEVRİMLERLE ÇAĞDAŞLAŞAN VE AYDINLANAN ÜLKE KURULDU”

Bütün zorluklara rağmen kısa sürede yeni alfabe, eğitim, kıyafet, inanç ve hukuk gibi alanlarda yapılan devrimler sayesinde çağdaşlaşan ve aydınlanan bir ülke kurdular. Cumhuriyetimiz bu günlerde de hiçbir zaman olmadığı kadar tehlikeli bir süreçten geçmektedir. Kurtuluş Savaşında içten ve dıştan gelen tüm saldırılara göğüs geren Türk Milletinin, tüm Cumhuriyet düşmanlarına gereken cevabı vereceğine ve Türkiye Cumhuriyeti devletini sonsuza kadar yaşatacağına olan inancım tamdır.

“FARKLILIKLARIMIZIN VE ÇEŞİTLİLİĞİMİZİN GÜVENCESİ LAİK CUMHURİYETTİR”

Farklılıklarımızın ve çeşitliliğimizin güvencesi olan, bizi bir arada tutan laik Cumhuriyetin temel değerlerine ve Atatürk Devrimleri'ne yürekten inanmanın bilinciyle, bizlerin bu günlere ulaşmasını sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile onun ‘Cumhuriyet'e kanat geren arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ile anıyor, ulusumuzun ve Adanalı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum."

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER