banner6

Büyükşehir Belediyesinden  Hayvanları Koruma Günü Etkinliği

Büyükşehir Belediyesinden   Hayvanları Koruma Günü Etkinliği

ADNAN AVUKA

 MARDİN(İLKHABER)-Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın katılımı ile 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'nde etkinlik düzenlendi.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında Mardin Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'nde etkinlik düzenlendi. Büyükşehir Belediyesince düzenlenen etkinlik kapsamında Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, barınağı ziyaret ederek modern hayvan hastanesi ve barınaktaki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali/ Büyükşehir Belediye Başkan V. Yaman, Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında barınağı ziyaret eden öğrencilerle beraber barınaktaki hayvanları mamalarla besledi.

Büyükşehir Belediyesinin Sokak hayvanları barınağının bölgede örnek bir barınak olduğunu belirten Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Mardin Büyükşehir Belediyesinin hayvan barınağı ve hayvan hastanesinde gençler, vatandaşlarımız ve öğrencilerimizde farkındalık oluşturmak amacıyla bir program düzenledik. Buradaki amacımız hem buradaki hizmetleri göstermek hem de burada ki bakımını yapmış olduğumuz 250’ye yakın sahipsiz hayvanı, onlarla tanıştırmak, onlara sevdirmek ve farkındalık oluşturmaktı. Çok kalabalık bir öğrenci grubu ve vatandaşlarımız buradalar.  Mardin Büyükşehir Belediyesinin sokak hayvanları barınağı, bölgenin en büyük barınaklarından bir tanesi. Özellikle burada Sokak Hayvanları Hastanesi çok önemli. Bölgede diğer illerden gelen bakıma muhtaç ve ameliyat olması gereken hayvanları tedavi yapma imkanına sahibiz. Aynı zaman da burada bu imkanımız olmasa da her türlü ulaşım aracıyla da İstanbul ve Ankara'daki hayvan hastanelerine gönderme imkanına sahibiz. Mardinli hemşerilerimiz ve çocuklarımız burada hem hayvanlara olan ilgilerini hem de hayvanlara olan sevgilerini gösteriyorlar. Biz de bundan mutlu oluyoruz. Bu tür etkinlikleri sadece 4 Ekim Dünya Hayvanlar Günü’nde değil diğer zamanlarda da yapmayı arzu ediyoruz ve yapıyoruz. Geçtiğimiz dönemde Türkiye’nin en ünlü hayvan bakıcıları ve hayvan terbiyecilerini Ankara ve İstanbul’dan getirdik. Genç ve öğrencilerle buluşturduk. Buna yine devam edeceğiz” dedi.

Vali/ Büyükşehir Belediye Başkan V. Yaman, etkinlikte sokak hayvanları hakkında bilgilendirilen öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42