banner6

Çetinkaya: Önce Huzur 

Çetinkaya: Önce Huzur 

ADNAN AVUKA 

MARDİN (İLKHABER)-  Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Derneği üyeleri İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

        Muğla İl Emniyet Müdürlüğünden, Mardin İl Emniyet Müdürlüğüne atanan, Birinci Sınıf Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, hayırlı olsun ziyaretinde bulunan gazetecilere  önceliklerinin şehrin huzuru  ve güveni olduğunu söyledi.

        İl Emniyet Müdürü Çetinkaya, hayırlı olsun ziyaretinde bulunan, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Çelik, Onur Kurulu Başkanı Fotoğraf  Sanatçısı ve Gazeteci Adnan Avuka, Arena Gazetesi sahibi Ufuk Güngörmüş, İhlas Haber Ajansı Mardin Temsilcisi Beril Çuhadaroğlu  Solmuşgül, Mardin Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Akgül, İletişim Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü M.Sait Çakar ve DHA Kızıltepe Temsilcisi Mehmet Ali Dinler’i makamında kabul etti.

       Samimi bir sohbet ortamında gerçekleşen görüşmede İl Emniyet Müdürü Çetinkaya “Mardin ruhu olan bir şehir, geçmiş ile gelecek arasında bağı olan bir şehir. Huzur ortamı bu şehrin turizmini geliştirecek, zenginliğine zenginlik katacak. Vatandaşımızın huzur ve güvenliği için  ne gerekiyorsa yapacağız. Kapılarımız vatandaşa her zaman  açık olacak. Önceliğimiz huzurdur” dedi

        Çetinkaya, terör ile turizmin bir arada yaşamasının mümkün olmadığını, bu ince çizginin bilincinde, terör ile mücadelenin en etkin şekilde yapılacağına dikkat çekerek “Turizm narindir, turist huzurlu ortamı sever. Terör turizmi olumsuz etikler. Bu bilinçle vatandaşımızın huzur ve güvenini sağlamayı, turizmin önündeki güvenlik sorunlarını kaldırmayı önceliğimiz olarak görüyoruz. Basın mensubu arkadaşlarımızla yakın işbirliği yapacağız” şeklinde sözlerini sürdürdü.

      GGF ve MGD Başkanı Mehmet Çelik, haberlerde bölgenin hassas dengelerini dikkate aldıklarını, Mardin Turizmine  zarar verecek ve kamuya yararı olmayan haberleri yapmaktan kaçındıklarını söyledi.  Çelik “ Yeni görevinizin hayırlı olmasını diliyoruz. Gazeteci arkadaşlarımızın asayiş haberlerine seri ulaşmaları konusunda desteğinizi bekliyoruz “ dedi.

FOTO ALTI

 Fotoğraf sanatçısı ve Gazetemizin Temsilcisi  Adnan Avuka Türkçe, İngilzce, Süryanice dillerine çevrilen ”İşte benim hayatım” adlı kitabını Emniyet Müdürü Çetinkaya’ya  hediye etti. Emniyet Müdürü Çetinkaya, kitabı sonuna kadar okuyacağını belirterek, Avuka’ya teşekkür etti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42