banner6

Çocuklar üşümeyecek

Dünya Türkmenler Birliği tarafından hayata geçirilen ‘Çocuklar Üşümesin Kampanyası’ devam ediyor. 1 Kasım tarihinde başlayan kampanya 31 Aralık sonunda sona erecek. 1 Kasım tarihinde başlayan ve hala devam eden kampanya kapsamında kent genelinde bulunan dağ köylerindeki çocuklara yardımlar gerçekleşecek. Kampanya ile 5 bin ihtiyaç sahibi çocuğa kıyafet dağıtılması planlanıyor.

Çocuklar üşümeyecek

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Dünya Türkmenler Birliği tarafından hayata geçirilen Çocuklar Üşümesin Kampanyası devam ediyor. 1 Kasım tarihinde başlayan kampanya 31 Aralık sonunda sona erecek.

Yardımlaşma duygusunu ön plana çıkartmak amaçlı kent genelinde “Çocuklar Üşümesin Kampanyaları” devam ediyor. En ücra köşelerde bulunan dağ köylerinde ki çocukların düşünüldüğü kampanyalardan bir tanesini de Dünya Türkmenler Birliği tarafından başlatıldı. 1 Kasım tarihinde başlayan ve hala devam eden kampanya kapsamında kent genelinde bulunan dağ köylerindeki çocuklara yardımlar gerçekleşecek. Kampanya ile 5 bin ihtiyaç sahibi çocuğa kıyafet dağıtılması planlanıyor.

Kampanyaya destek vermek isteyenler, kaban, mont, kazak, ayakkabı ve giyecek eşyası ile muhtelif gıda ve kırtasiye malzemesi temin ederek, Dünya Türkmenler Birliği’ne ait  Hoca Ahmet Yesevi Otağı’na teslim edebilecek. Kampanya kapsamında Hoca Ahmet Yesevi’den Mustafa Kemal Atatürk’e “Mektup Yazma Yarışması” da düzenleniyor. Mektup Yazma Yarışması’nda birinci olacak çalışmaya tüm altın,  ikinci olacak çalışmaya yarım altın ve üçüncü olacak çalışmaya da çeyrek altın hediye edileceği öğrenildi.

Konuyla ilgili Dünya Türkmenler Birliği  Genel Başkanı İsmail Demirdüzen açıklamalarda bulundu. "Çocuklar Üşümesin Kampanyası" kapsamında, Adana'da 5 bin ihtiyaç sahibi çocuğa kıyafet dağıtılacağını belirten Demirdüzen, kampanyanın 31 Aralık'a kadar süreceğini belirtti. Demirdüzen, özellikle kırsal kesimde yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedeflediklerini, düzenledikleri kampanyayla aynı zamanda genç nesillere yardımlaşmanın önemini öğretmeyi amaçladıklarını belirtti.  

Demirdüzen, kampanyaları hakkında bilgiler vererek, “Çocuklar Üşümesin Kampanyası Dünya Türkmenler Birliği'nin yüzyıllardır atalarımız tarafından sürdürüle gelen hem dini, hem de milli bir geleneğimiz olan dayanışma ve yardımlaşmayı gaye edinen ulvi amaçlı bir iyilik kervanıdır. Sağcısıyla, solcusuyla Alevi’siyle ve Sünnisi’yle Türk Milletini oluşturan bütün dalların bir araya gelerek oluşturduğu milletimizin bu güzel hasletini günlük siyasetin üzerinde hiç bir siyasi yönü olmayacak şekilde on binlerin umudu olmaya devam ediyoruz.” dedi.

“Toroslar’dan Dünya’ya yalnız değilsiniz“ mesajını verdiklerini aktaran Demirdüzen, “Kampanyamız 1 Kasım - 31 Aralık 2019 tarihleri arasında devam edecektir. Bugün Toroslar da ve pek çok dağların başında on binlerce vatandaşımız ve çocuğumuz Çocuklar Üşümesin Kampanyası'nın başarısı için dua ediyor. Dostlarımızdan ricamız, Çocuklar Üşümesin kampanyası “Toroslar’dan Dünya’ya yalnız değilsiniz“ mesajını iletmek amaçlı yüzyıllar boyu devam edecek ulvi bir harekettir. Kampanyamıza kaban, mont kazak ayakkabı ve giyecek eşyası İle muhtelif gıda ve kırtasiye malzemesi temin etmek suretiyle katılabilirseniz.” diye konuştu.   

Demir düzen sözlerini şöyle tamamladı;

“Kampanyamız boyunca Hoca Ahmet Yesevi’den Mustafa Kemal Atatürk’e mektup yazma yarışması düzenlenmiş olup yapılacak seçimler sonucunda 1. olacak çalışmaya tüm altın, 2. olacak çalışmaya yarım altın ve 3. olacak çalışmaya da çeyrek altın hediye edilecektir. Sevgili dostlar, kendi yavrularımızı, çocuklarımızı en güzel kıyafetleri giyip, en güzel yemekleri yedirip, yetimlere, fakirlere, garip, gurabaya yardım etmelerini de öğretmeliyiz. Çocuklar Üşümesin Kampanyası aracılığıyla yetimlere fakirlere ve gariplere yardım edecek olan kardeşlerimiz Allahın izniyle bu dünyalarını cennet yaptıkları gibi ahiret hayatlarını da  Cennet'in en güzel köşelerinde geçirecek cömert insanlarımızdan olacaktır.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER