TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana’da partisinin düzenlendiği mitingde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adana’da partisinin düzenlendiği mitinge katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 25.02.2024 15:21
Haber Güncellenme Tarihi: 25.02.2024 17:13
Kaynak: CANSU ERSOY
ilkhaber-gazetesi.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana’da partisinin düzenlendiği mitingde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip  Erdoğan Adana’da Partisinin düzenlendiği mitinge katıldı. Adana İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda Adana meydanında 75 bin kişi var. Adana'nın gerçek belediyeciliğe olan hasretini dindirmeye az kaldı. Artık Adana'yı malum ellerden alacağız" dedi.

Mitingde Adanalılara hitap eden Erdoğan'dan satır başları;

Emeğin ve bereketin şehri Adana'da olmaktan memnuniyet duyuyorum. Adana'nın yoldaşlığıyla iftihar ediyoruz. Adana 31 Mart'ta verdiği destekle yeni bir zafer yazacak.

Adana'da şu anda meydanda 75 bin kişi var. Adana'yı malum ellerde almaya hazır mıyız? Adana, eser ve hizmet nasipsizlerini sırtında taşır mı? Adana'nın gerçek belediyeciliğe olan hasretini dindirmeye az kaldı. Geçtiğimiz mayıs ayındaki seçimlerde verdiğiniz destek için siz teşekkür ediyorum. 31 Mart'ta Adana sandıklarını patlatarak gerçek potansiyelini ortaya çıkaracaktır. 

Artık Adana’yı bu malum ellerden almaya hazır mıyız? Bu vesileyle geçtiğimiz genel seçimlerde verdiğiniz destekten ötürü teşekkür ediyorum. Yüzde 45’lik oy oranı Adana ile aramızda ki güçlü sevgi bağını yansıtmaktan çok uzak.  Biz bunu arzu ettiğimiz seviyeye çevirmek istiyoruz.  Adana 31 Marttı da bunu fırsat olarak görüyoruz. 31 Martta Adana sandıkları patlatarak seçimi alacağız. Adana kendi iradesini çantada keklik görenlere yol vermez. Adana eser ve hizmet nasiplizliklerini hizmete taşır mı?

Muhalefet birbirleriyle uğraşmaktan, parti için kavgalardan fırsat bulamadıkları için başka bir konuyla ilgilenemiyorlar. Kendi seçmenleri başta olmak üzere milleti tıpış tıpış sandığa gidip oy verecek bir cendereye sıkıştırmak isteyenlere milletimiz dersini verecek ben inanıyorum. Biz Türkiye Yüzyılı diyoruz onlar birbirlerinin kuyusunu kazıyor. Adana kendi iradesini çantada keklik kabul edenlere yol vermez. CHP yönetimi bu ülkenin muhalefet enerjisini sömürüp işe yaramaz hale getirmektedir. 

Türkiye bizim yuvamız, vatanımız, biricik sevdamızdır. Biz bu ülkeyi taşıyla, toprağıyla, zorlukları ve güzellikleriyle tüm kalbimizle seviyoruz. Gece gündüz demeden çalışıyoruz. Biz de cennet vatanımız, aziz milletimiz ve çocuklarımız için her alanda mücadele ediyoruz. 

Vesayet güçlerinden terörle mücadeleye kadar milletimizin desteği ve Allah'ın izniyle dize getirdik. 15 Temmuz'da biz milletimizle sırt sırta vererek FETÖ'cü hainlere dar ettik. Ülkeyi işgal teşebbüsleri karşısında asla geri adım atmadık. Dış politikada Avrupa'dan aferin almaya çalışarak değil, Türkiye sadece bölgesel bir güç olmaktan çıkıp küresel bir güç olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Libya'da, Karabağ'da biz varız. Türkiye kardeşleriyle ele ele, omuz omuza veriyor.

Dış politikada artan itibarımızın gerisinde güçlü bir savunma sanayii var. Savunma sanayiinde dışa bağımlılığımız azaldıkça dış politikada etkinliğimiz artmıştır. Göreve geldiğimizde yüzde 80 oranında başkalarına muhtaç durumdaydık.  Türkiye, savunma sanayi alanında adeta bir destan yazıyor. Bugün 34 farklı ülkenin semalarını Türk İHA ve SİHA'ları koruyor. İHA ve SİHA'lar ile dünyada ilk 3 ülkeden biriyiz. Güçlü savunma sanayii ile dünyada söz sahibi olduk. Geçtiğimiz günlerde KAAN ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.

Bu gurur 85 milyon olarak hepimizin. Önümüzdeki yıllarda daha modernini, daha güçlüsünü ve ilerisini yapacağız. Uçak gemimizin bir üst segmentini yapacağız, Deniz kuvvetlerimiz var gücüyle çalışıyor. Türkiye'nin başarıları bizim azmimizi artırırken dost ülkelere örnek oluyor. Türkiye'yi her alanda güçlendirmeye, kalkındırmaya devam edceeğiz. Ülkemizi hedeflerine ulaştıracağız. 

 Türkiye'nin 21 yılda nereden nereye geldiğini akıl sahibi herkes kabul edecektir. Adana'ya 21 yılda 279 milyar liralık yatırım yaptık. Adana, Türkiye Yüzyılı yürüyüşümüzün lokomotifliğini üstlenecektir.  Eğitimde 10 bin 809 adet yeni derslik inşa ettik. 2. devlet üniversitemiz Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji üniversitesini kurduk. Gençlik ve sporda 7.959 kişi kapasiteli yüksek öğrenim yurt binaları açtık. 33 bin seyirci kapasiteli stadyumun da  aralarında olduğu 55 spor tesisini şehrimize kazandırdık. Sosyal yardımlarda Adanalı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 20 milyar liralık  kaynak aktardık. Sağlıkta toplamda 4.255 yataklı 25 hastane ile birlikte 71 sağlık tesisini Adanalı kardeşlerimizin hizmetine sunduk. Adana'mızı 1640 yataklı şehir hastanesi ile oluşturduk. Yüreğir'deki 100 yataklı devlet hastanesi ile birlikte iki sağlık testimizi yapımı devam ediyor. TOKİ vasıtasıyla 18.400 konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik. 6226 konutun yapımına devam ediliyor. Kentsel dönüşümde şehrimizde riskli yapı olarak belirlediğimiz 8873 bağımsız bölümün dönüşümünü gerçekleştirdik. Adana'daki 7 millet bahçesi projemizden üçünü tamamladık. Üçünün ise yapımına birinin projelendirilmesi çalışmalarına devam ediyoruz.

Ulaştırmada 49 kilometreden devraldığımız bölünmüş yol mesafesine 431 kilometre çıkarıyoruz.  yollarıyla birlikte Adana Mersin Demir yolunu da yenileyip ilave hat yaptık size seyahat süresine yarayan indirdik.

31 Martta sandıkları patlatmamız gerekiyor. Bu gün burada sizden bunun sözünü almak istiyorum. Benim bildiğim Adanalı delikanlıdır sözünün eridir verdiği sözde durur.

Sizlerin desteğiyle Adana’yı hak ettiği hizmetlere ulaştıracağına inanıyoruz. Ben buradan Cumhurbaşkanı adaylarımızı sizlere emanet ediyorum. Bu duygularla hepinizi selamlıyorum. İnşallah Adana Büyükşehir belediye Başkanımızla yeni bir dönem başlayacak Adana’da.Cumhur İttifakı olarak el ele gönül gönüle olacağız."

Erdoğan, Cumhur İttifakı adaylarını tanıttı. Mitinge  Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Efkan Ala, Ömer Çelik, Yusuf Ziya Yılmaz ve MHP ve Ak Parti Adana Milletvekileri katıldı.

Cumhurbaşkanının konuşmasının ardından Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve ilçe başkan adayları tanıtıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.