banner6

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit  Muhammed’in ailesine başsağlığı diledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit   Muhammed’in ailesine başsağlığı diledi

Adnan AVUKA

ŞANLIURFA(İLKHABER)-Barış Pınarı Harekatının ilk sivil şehidi 9 aylık Muhammed Ömer Saar’ın ailesiyle Şanlıurfa Valiliği’nde görüşen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehidin ailesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştürdü.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Suriye topraklarında terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı başarıyla sürdürülürken Şanlıurfa’ya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin tarafından GAP Havalimanında karşılandı.

Karşılamanın ardından harekata yönelik çalışmaları yürütmek Şanlıurfa Valiliği tarafından kurulan Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezine (GAMER) geçen Bakan Soylu, burada yapılan çalışmalar hakkında brifing aldı.

GAMER’deki temaslarının ardından Şanlıurfa Valiliğini ziyaret eden Bakan Soylu, Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra Vali Erin tarafından makamda ağırlandı. Vali Erin ile makamda bir süre görüşen Bakan Soylu, Ceylanpınar’a terör örgütü tarafından atılan mühimmatların patlaması sonucu şehit olan 9 aylık bebek Muhammed Ömer Saar’ın ailesi ile de Valilikte bir araya geldi.

Yaşanan olay hakkında aileyi dinleyen Bakan Soylu, “Allah yardımcımız olsun. Muhammed Ömer, Barış Pınarı Harekatımızın ilk şehidi sizin evladınız. Onu, ilk şehidimiz olarak hiç unutmayacağız” dedi. Şehidin annesine sabır dileyen Bakan Soylu, “Devletimiz, Valimiz, kurumlarımızla birlikte sizin yanınızdayız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şehidimizin haberini ben verdim, çok üzüldü ve sizlere üzüntülerini ileterek başsağlığı diledi. Ailenin tedavi altında olan yaralı iki çocuğu için de ne gerekiyorsa yapılması talimatı veren Bakan Soylu, “Şifayı Allah’tan bekliyoruz. Doktorlarımız seferber olmuş durumda. Uçak veya başka ne gerekiyorsa sürekli hizmetimizde. Ailemizin her zaman yanındayız” dedi.

Bakan soylu, Şehit Muhammed Ömer Saar’ın ailesinin talebi üzerine, Suriye’nin Azez kentinde bulunan dedesi ve ninesinin de Türkiye’ye getirilmesi için talimat verdi.

Bakan Soylu, Şehit Muhammed Ömer Saar’ın babası Muhammed’i Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla görüştürdü. Şehit Muhammed’in babasına başsağlığı dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çok mahzunuz, çok üzgünüz. Başımız sağolsun. Rabbim, sabrınızı artırsın. O yavrumuzun kanını yerde bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Şu anda hızlı bir şekilde buna devam ediyoruz” dedi.

Şehidin annesine de özellikle selam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Allah sabır versin ve bize dua etsin” diye konuştu.

Gün içinde bazı temaslarda bulunan Bakan Soylu, dün akşam saatlerinde Şanlıurfa’dan ayrıldı. 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42