banner6

Deveciler emin adımlarla ilerliyor

Deveciler emin adımlarla ilerliyor

Bayram BULUT

ADANA (İLHABER) - Deveci Gençlik Spor Kulübü Derneği Yönetimi Adana’da bulunan basın mensuplarıyla kaynaşma etkinliğinde bir araya geldi.

Sıcak sohbetlerin yer aldığı bir atmosferde gerçekleşen toplantıda Deveci Gençlik Spor Kulübü Derneği Yönetimi gazetecilerle tek tek tanıştı. Ardından ise dernek adına konuşan Deveci Gençlik Spor Kulübü Derneği Yönetimi Kurulu adına konuşan Cumali İncesoy dernekleri hakkında bilgiler verdi.

Deveci Ailesinin Adana’nın asli unsurlarından olduğunu ve şehrin en kalabalık ailesini oluşturduğunu belirten Cumali İncesoy, “İnsanlar neden bir araya gelme bir arada yaşama ihtiyacı duyar? Çünkü insanı doğadaki diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği sosyal bir varlık olmasıdır. İnsanoğlu sosyal bir varlık olduğu içindir ki sevinçlerini, acılarını ve sorunlarını paylaşmak ister. Dernekler de sosyalleşmenin kurumsal bir aracı olarak gördüğümüz için Adana Devecileri olarak 3 Ekim 2018 tarihinde Adana Valilik Makamına Deveci Gençlik Spor Kulübü olarak müracaatımız ile süreci işletmeye başladık. 3 Şubat 2019 tarihinde 1. Olağan genel kurulumuzu kitlesel katılımla gerçekleştirip, Faruk İncesoy’un başkanlığında 3 yıllık yönetim kurulumuzu seçerek hedeflediğimiz noktaya doğru ilerleyişimizi sürdürdük. ” dedi.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonuna ve Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna başvurularını yaptıklarını ve kulüp olarak lisanslarını aldıklarından bahseden Deveci Gençlik Spor Kulübü Derneği Yönetimi’nden Emin İncesoy’da “Bu süreçte Dernek olarak ; Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonuna ve Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna başvurumuzu tamamladık ve kulüp olarak lisansımızı tamamladık. 2019-2020 yıllarında gerçekleştirilecek Amatör küme futbol maçlarına katılmaya hak kazandık. Bizler kurulduğumuz günden itibaren sosyal faaliyetlerimiz ile de adımızı kamuoyuna duyurmaya çalıştık. 8 Mart 2019 tarihinde Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Kadın üyelerimiz ve çok sayıda siyasetçinin katılımıyla bir yemek etkinliği düzenledik.”  diye konuştu.

 Derneklerinin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler veren Emin İncesoy sözlerini şöyle sürdürdü;

“16 Mart 2019 tarihinde yönetim kurulu olarak İşadamı Cumali İncesoy’a kulübümüzün kuruluş aşamasında ve sonrasında sunduğu değerli katkılardan dolayı Onursal Başkanlık unvanı verildi. Kendisine katkılarından dolayı tekrar teşekkürlerimizi iletiyoruz. Ramazan Ayında Duygu kafe civarında yemek dağıtımı gerçekleştirdik, Adana Portakal Çiçeği festivalline katılım sağladık, 18 Mayıs’ta 200 kişiyle Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdik, Adana Devecileri olarak Tekir Yaylasında binlerce Devecinin katılımıyla Deveci Şenliğinde bir araya gelerek, 30 Ağustos Zaferi’nin 97’nci yılı coşkusunu birlikte kutladık. Deveci Gençlik Spor Kulübü olarak sadece sportif faaliyetler değil aynı zamanda insanların sosyalleşmesi için kültürel etkinliklerimiz ile de bir aradayız ve biz olma yolunda ilerlemeye devam edeceğiz. İş adamı Cumali İncesoy’a derneğimize sunduğu destekleri için tekrar ayrıca teşekkür eder, kendisine başarılarının devamını dileriz.”

Deveci Gençlik Spor Kulübü Derneği Onursal Başkanı Cumali İncesoy ise, Devevi Ailesi olarak üst kimliklerinin Atatürkçülük olduğundan bahsederek, “Büyüyen şehrimizin değerlerine sahip çıkmak istiyor, yerel yönetimler ile uyum içerisinde hareket etmeyi arzuluyor. Adananın tüm sorunları bizi ilgilendiriyor. Adana Demir Spor Başkanı Murat Sancağın Adana için bir şans olduğunu düşünüyor sportif başarısızlıkların sorumluluğunu bir kişiye yüklememiz doğru değil bu takımın deplasmana gidecek para bulamadığınız biliyoruz. Murat sancağın bu şehre şampiyonluk yaşatacağına inanıyorum bu kişiye sahip çıkılması gerekiyor her şey Adana için diyor.”ifadelerini kullandı.   

 Açıklamaların ardından hatıra fotoğraflarının çektirilmesiyle toplantı son buldu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42