banner6

Güler: Emba konusunu meclise taşıyacağız

Güler: Emba konusunu meclise taşıyacağız

Ceyhan Kent Konseyi yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Ceyhan’a yapılacak hizmetler konusunda çalışmalar başlatarak bu kapsamda çalışmalarına önemli ziyaretler gerçekleştirildi.

Kent Konseyi Başkanı Selahattin Güler, "Bölgemizde açılacak EMBA Enerji Santrali için Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinden eleman alınması ve ilçenin birlikte hareket etmesi için gerekli mevkilerle görüşeceğiz ve en önemlisi bu konu hakkında hem TBBM Meclisine hem de Ceyhan ve Yumurtalık belediye meclislerine önerge vereceğiz" dedi.

ADANA(İLKHABER)-Ceyhan Kent Konseyi Başkanlığına 3. Kez seçilen Selahattin Güler ve yönetim kurulu üyeleri Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz'ı, belediye başkanı Kadir Aydar’ı, emniyet müdürünü Alper Tunga Berberoğlu’nu, Öğretmenevi Müdürü Mustafa  Bora ve STK’ları ziyaret ederek, ilçede yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

GÜLER, CEYHAN’A HİZMET İÇİN VARIZ

Temmuz 2019'da yapılan Kent Konseyi seçimlerinde güven tazeleyerek tekrar başkan seçilen Selahattin Güler,  Ceyhan Kent Konseyi yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Ceyhan’a yapılacak hizmetler konusunda çalışmalar başlatarak bu kapsamda çalışmalarına İlk ziyaretini Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Belediye Başkanı Kadir Aydar, Emniyet Müdürü Alper Tunga Berberoğlu ve Öğretmenevi Müdürü Mustafa Bora'yı ziyaret ettiler.

GÜLER, AÇIK ÖĞRETİM SINAVLARININ CEYHAN’DA YAPILMASINI SAĞLADIK

 Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz'ı ziyaret Eden Kent Konseyi başkanı Selahattin Güler ve Yönetim Kurulu üyeleri Kent Konseyinin Bugüne kadar yaptıkları çalışmalar hakkında Kaymakam Yılmaz'a bilgi verdiler. Başkan Selahattin Güler  "Daha önce açık öğretim sınavları ilçemizde yapılmazken yaptığımız girişimler sonucu sınavlar Ceyhan'da yapılmaya başladı. Konsey olarak, uyuşturucuyla mücadele kapsamında Yeşilay ile birlikte seminer yaptık. Önümüzdeki süreçte de Ceyhan için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

KAYMAKAM YILMAZ, GENEL ANLAMDA KENT KONSEYLERİ 

SİYASETÇİ VE BÜROKRATLARDAN DAHA FAZLA SES GETİRİYOR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren dileyen Kaymakam Yılmaz ise; "Sivil toplum kuruluşlarına bir yerleşim yerinin kalkınması, gelişmesi ve değişmesi konusunda büyük görevler düşmektedir. Özellikle Kent Konseyleri bu bağlamda büyük önem sarf ediyor. Genel anlamıyla bakıldığından STK'ların dile getirdiği bir sorun bir siyasetçinin, bürokratın söyleminden daha  fazla ses getiriyor. Bu bağlamda ilçenin geleceği için sizlere büyük görevler düşüyor. İlçenin yararına olacak her projenizde yasa ve yönetmenlik kapsamında sizlere desteğimiz olacaktır, başarılar diliyorum" diye konuştu.

AYDAR: CEYHAN İÇİN HER ÖNERİYE AÇIĞIZ

Kent Konseyi Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ı Makamında ziyaret etti. Kent konseyi başkanı ve yönetim kurulunu kabul eden başkan Kadir Aydar, Kent Konseyi Başkanı Başkan Selahattin Güler'in çalışmalar hakkında Başkan Kadir Aydar’a bilgi verdi. Başkan Aydar ise şehrin gelişimi ve kalkınması için herkesin fikrine başvuruyoruz Çünkü Ceyhan’ın istenilen seviyeye gelmesi için hiçbir ayırım gözetmeksizin her öneriye açık olduklarını ifade etti ve ilçeyi fikir birliği içerisinde yönetmeyi amaçladıklarını söyleyen Başkan Aydar; "Kent Konseyi Başkanımız Selahattin Güler ve yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ceyhan hepimizin ve hepimizin şehri olan bu güzel memleket için el ele, gönül gönüle vermeliyiz. Sizlerin yapacağı her türlü çalışmalarda üzerimize düşen her türlü desteği vermeye hazırız" diye konuştu.

 KENT KONSEYİNDEN EMNİYET MÜDÜRÜ BERBEROĞLU’NA  ZİYARET

Ceyhan Emniyet müdürlüğüne yeni atanan Alper Tunga Berberoğlu’nu ziyaret edip hayırlı olsun dileklerinde bulunan Kent Konseyi başkanı Selahattin Güler ve yönetim kurulu üyeleri Emniyet müdürü Berberoğluna Ceyhan Kent Konseyi çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Berberoğlu, yıllardır Adana ve ilçelerinde görev aldığını, bölgeyi ve bölge halkını tanıdığını ifade ederek; "Ceyhan büyüyen bir ilçe, güvenliğin sağlanması, olayların olmaması hepimizin temennisi ancak her sokak başına bir polis koyma şansımız yok. Bu nedenle her esnafımızın işyerine güvenlik kamarası taktırması için bir çalışma başlattık. İlk bakışta esnafımız bunu bir gider olarak görse de Allah korusun başına bir iş geldiğinde kaybedeceğinin yanında yapacağı masraf belki onda biri olmaz. Bu vesileyle de mahallelerimizde, sokağımızda meydana gelecek olayların çözümü içinde kolluk kuvvetlerine de yardımda bulunulmuş olurlar" dedi.

 GÜLER; ÖĞRETMENEVİ'NE ENGELLİ ASANSÖRÜŞART

 Ceyhan Öğretmenevi'ne yeni atanan Mustafa Bora'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Kent Konseyi Başkanı Selahattin Güler ve yönetim kurulu üyelerine Öğretmenevi müdürü Bora Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Kent Konseyi başkanı Selahattin Güler daha önceki dönemlerde Öğretmenevi’ne engelli asansörünün yapılması konusunu gündeme getirdiklerini belirtti ve konunun hasıl olmadığını ve bu konuda ne yapılası gerekiyorsa bizde Kent Konseyi olarak elimizi taşın altına koyarız dedi. Öğretmenevi Müdürü Bora ise, "Asansör konusunda bizde aynı hassasiyeti taşıyoruz. Kuşkusuz ki engelli vatandaşlarımızın öğretmenevimizden yararlanması için önemli bir eksiklik, konuyu kaymakamımıza da ileteceğiz" dedi.

 GÜLER; EMBA KONUSUNU MECLİSE  TAŞIYACAĞIZ

Kent Konseyi Başkanı Selahattin Güler, gerçekleştirdiği ziyaretlerde bölgeye açılacak EMBA Enerji Santrali konusunu gündeme getirerek, yetkililerden destek istedi. Güler yaptığı konuşmada; "Bölgemizde açılacak EMBA Enerji Santrali için Ceyhanlı halkımız istihdam olacak diye hayli  umutlara kapılmıştı. Ancak konunun  hiçte iç açıcı olmadığı gözler önüne sergilendiği Ceyhanlı’ların ve bölgemiz insanlarının   istihkam edilmediği  gözler önüne serilmiştir,Bizde Kent Konseyi olarak konunun üzerinde hassasiyetle durarak  Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinden eleman alınması ve ilçenin birlikte hareket etmesi için  gerekli mevkilerle görüşeceğiz ve en önemlisi bu konu hakkında hem TBBM Meclisine hemde Ceyhan ve Yumurtalık belediye meclislerine  önerge vereceğiz" dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42