banner6

İspanya Orgiva Kadınlar Derneği Başkanından Adana Barosu’na ziyaret

İspanya Orgiva Kadınlar Derneği Başkanından Adana Barosu’na ziyaret

ADANA(İLKHABER)-İspanya’nın Granada Bölgesinde kadına yönelik şiddetle ilgili çalışmalar yapan Orgiva Kadınlar Derneği Başkanı Sosyal Çalışmacı Sandra Moreno,  Sosyal Çalışmacı ve Kriminoloji Uzmanı Encarni Quesada, Orgiva Kadın Derneği Gönüllüsü Eda Peker, Osmaniye İş Kadınları Derneği Başkanı Feride Demir ve  Adana Kadın Danışma ve Sığınma Derneği Gönüllüleri (AKDAM) üyeleri Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ü ziyaret ederek,  Adli Yardım hizmetleri,  kadına yönelik şiddet ve toplumsal cinsiyet eşitliği hakkında yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerine dair görüş alışverişinde bulunuldu.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülkemizdeki hukuk sistemi, kadın ve çocuk hakları, demokrasi ve avukatların rolü konusunda bilgiler verdi. Ardından soru-cevap şeklinde devam eden toplantıda İspanya Granada bölgesindeki kadına yönelik şiddetle mücadele alanında yapılan çalışmalar, sığınma evlerinin durumu, hukuksal ve sosyal destekler dile getirildi.

Ziyaret esnasında Baro Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadın Hakları Merkezi Koordinatörü Av. Sinem Tanrısınatapan Keskin, Merkezin Başkanı Av. Merve Gündoğdu, merkezin üyelerinden Av. Meryem Boğa, Av. Deniz Eylem Coşkun, AKDAM Gönüllüsü Av. Muhal İkikardeş de hazır bulundular. 

Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER