banner6

Kadın emeği Esas 01Burda AVM’de değerini bulacak

Adana Kadıneli Üretim ve İşletme Kooperatifi, Esas 01Burda AVM’de mağaza açarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek.

Kadın emeği Esas 01Burda AVM’de değerini bulacak

ADANA(İLKHABER)-Adana Kadıneli Üretim ve İşletme Kooperatifi, Esas 01Burda AVM’de mağaza açarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek.

Bi Kadın Store ismiyle hizmet vereceklerini belirten Adana Kadıneli Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Zeynep Kırılmış, üreten ev kadınlarına destek için kooperatifleştiklerini söyledi. Kooperatifleşme sürecinde Adana Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz’in tam desteğini aldıklarını ifade eden Kırılmış, “Fikir aşamasından, kuruluşuna kadar bizleri yalnız bırakmayan sayın Adnan Ekiz’e destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

“EMEKLERİNE PAHA BİÇİLEMEZ”

“Kadın bir şiir gibidir. Dokunduğunuzda her bir dizesinde bambaşka öyküler yeşeriverir” diyen Başkan Kırılmış, “Kadının adım attığı her yerde bahar açar, kulağımıza kısık sesli bir ninni olur. Yaşarken mutlulukla, huzurla ve sevinçle doldurur içimizi. Çünkü kadın anadır, topraktır, berekettir, güneştir. Kadın en çok da üretendir. Eline geçen ilk fırsatta bir şeyler üretir, topluma yeni şeyler kazandırır. O eşsiz emeği ile dolu her ürünü paha biçilemezdir. Ne yazık ki ne emeğin ne de ürünün hak ettiği değere kavuşması kardelenle güneşin aşkı gibidir. Kadın çok çabalar ancak başarıya ulaşacağı anda gücü kırılmıştır. Adana Kadıneli Üretim ve İşletme Kooperatifi, işte tam da bunun için yola çıktı” dedi.

“HER MESLEKTEN İNSAN VAR”

Başlangıçta Adana ve çevre iller olmak üzere kadının emeğini hak ettiği değere kavuşturmak için, Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Kırılmış önderliğinde, çoğunluğu 25 yaş ve üzeri gençlerden oluşan, farklı sektörlerde eğitim almış, etkin bir biçimde çalışan 7 kadının bir araya gelmesiyle kurulan Kadıneli Üretim ve İşletme Kooperatifi çatısı altında profesör, endüstri mühendisi, gıda mühendisi, bilgisayar mühendisi, halkla ilişkiler uzmanı, danışman ve tasarımcı gibi bir çok farklı meslek dalından gönüllülerden oluşuyor.

“AMACIMIZ, KADININ EKONOMİYE KATKI SUNMASINI SAĞLAMAKTIR”

Adana’nın dört bir yanında, evinde üreten yetenekli kadınlar ve her birinin farklı dallarda ürettiği el işlerini hak ettiği değere kavuşturmak üzere ilk adımı attıklarını belirten Başkan Zeynep Kırılmış, “Kadının ekonomiye katkı sunması, kadın yoksulluğunu azaltmak ve Adana’ya özgü markamızı oluşturmak ana hedeflerimiz arasında. Bu hedefleri gerçekleştirmek için yıl boyunca devam edecek olan projeler geliştiriyoruz, eğitsel faaliyetler ile destekliyoruz. Çok sayıda kadına ulaşmak ve daha çok eve umut olmak için çıktığımız bu yolda herkesten farklı, hep üreten, hiç durmayan, hep ileriye koşan çalışkan kadın elleri ile çok güzel işler başarmaya başladık. Kadınlara bu başarı yolculuğunda her türlü desteği vererek uzman kadromuz ile rehberlik ediyoruz. Logomuzda açıkça görüldüğü gibi hepimizin elleri birbirine değiyor. Kadınelleri ile başaramayacağımız hiçbir şey yoktur” diyerek, 14 Kasım 2019 tarihinde, saat 14:30’da Esas 01 Burda AVM’deki açılışlarına davet etti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42