banner6

Kasaplar Odası düğmeye bastı

Ramazan ayına sayılı günler kala vatandaşların hijyen koşullarına uygun, sağlıklı tavuk eti yemesi için düğmeye basıldı. Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, Ramazan ayı öncesi denetimlerin daha da artacağını söyledi.

Kasaplar Odası düğmeye bastı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Ramazan ayına sayılı günler kala vatandaşların hijyen koşullarına uygun, sağlıklı tavuk eti yemesi için düğmeye basıldı.

Adana Kasaplar Odası ve Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda işletmeler tek tek kontrol edildi. Yapılan denetimlerde işyeri, depo kontrollerinde Suriyeli göçmenlere ait olan işletmelerde satışı ve kesimi yasak olan horoz etinin kanatlı hayvan kanununa aykırı satışı yapıldığı ve kesimi yapılan tavuk etinin hijyen ortamının sağlanmadan depolarında muhafaza edildiği tespit edildi. Tespit edilen bu yerler hakkında işlem başlatıldı ve işletmelere ait Arapça tabelalarda söküldü.

DENETİMLER SÜRÜYOR

Denetimler devam ederken, Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur yaptığı açıklamada, Ramazan ayı öncesi  denetimlerini arttırdıklarını söyledi. Kanunlara aykırı hareket eden kişilerin tespit edildiğine dikkat çeken Başkan Yağmur, “Başkanlığımızca yaptığımız denetimler neticesinde yapılan işyeri depo kontrollerinde Suriyeli göçmenlerin işletmekte olduğu tavuk işletmelerinde kesimi ve satışı yasak olan horoz eti ve kanatlı hayvan kanuna aykırı hareket ettikleri tespit edilmiştir.” dedi.

GÖREV BAŞINA DAVET

Yetkilileri görev başına davet eden Başkan Yağmur, “Buradan oda başkanlığımız adına tüm yetkilileri koltuklarından kalkıp göreve davet ediyorum. Benim esnafım kanunlara uyuyor ve uyguluyor ise Suriyeli mültecilerde bunlara riayet edecektir. Gerek Adana İl Tarım Müdürlüğü gerekse Seyhan İlçe Tarım müdürlüğünü göreve davet ediyorum. Biz Oda Olarak Aracımız ve Personelimiz ile denetime 7/24 hazırız.” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞIN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Vatandaşın sağlığının kendileri için önemli olduğunu dile getiren Başkan Yağmur, “Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürü Ercan Kandemir ve ekibi ile Mirzaçelebi Mahallesi’nde bulunan Suriyeli göçmenlerin açmış olduğu işletmelerde gerçekleştirdiğimiz denetimler sırasında satışı ve kesimi yasak olan horoz etinin, kanatlı hayvan kanununa aykırı satışı yapıldığını ve kesimi yapılan tavuk etinin hijyen ortamının sağlanmadan depolarında muhafaza  edildiğini tespit ettik. Odamız ve Seyhan Zabıta Müdürlüğü tarafından bu tutanak tuttuk. Gerekli işlemler uygulanacaktır. “ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2019, 17:23

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER