banner6

Küçük: Yeni binanın hizmete girmesini sabırsızlıkla bekliyoruz

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, 29 Kasım 2013’de yapımına başlanan 58 bin metrekare alana sahip 6 kat ve 12 Blok’tan oluşan Adana Yeni Adalet Sarayı’ndaki hizmet odalarını yerinde inceleyip, yetkililerden bilgi aldı.

Küçük: Yeni binanın hizmete girmesini sabırsızlıkla bekliyoruz

Firdevs ARSLAN

ADANA (İLKHABER) – Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, 29 Kasım 2013’de yapımına başlanan 58 bin metrekare alana sahip 6 kat ve 12 Blok’tan oluşan Adana Yeni Adalet Sarayı’ndaki hizmet odalarını yerinde inceleyip, yetkililerden bilgi aldı.

Beraberinde Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, Sayman Av. İlknur Önal Tarkan ve Baro Müdiresi Çiğdem Şahin ile birlikte incelemelerde bulunan Av. Veli, Küçük, yakın zaman diliminde hizmete açılacak Adana Adalet Sarayı’nda Baro’ya tahsisi yapılan her kattaki bir Avukat odası ile zemin kat ve 1. katta bulunan hizmet birimlerine ait odaları inceleyen Av. Veli Küçük, “2013 yılından beri yapımı süren yeni Adliye Sarayı’nda son aşamaya gelindi. Uzun zamandır hasretini çektiğimiz gerçek, etkin, hızlı ve ulaşılabilir adaletin sağlanmasına hizmet edeceğine inandığımız Adana Yeni Adliye Sarayı’nın hizmete gireceği günü sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Yeni Adliye binası ile daha iyi hizmet açısından önemine değinen Av. Veli Küçük, “Bilindiği gibi, parçalı ve bölünmüş derme çatma adliye binaları Adana’mıza hiç uygun değildi. Yıllar içerisinde şehrin ve yurttaşlarımızın ihtiyacını karşılayamaz hale geldi. Yeni Adalet Sarayı’nda yargı mensuplarının, avukatların ve adliye çalışanlarının yurttaşlarımıza daha iyi bir hizmet sunulabilmesi için fiziki şartlarının yanı sıra, Adliyede çağdaş çalışma ortamları ve ileri teknoloji imkânları olacağı için mutluyuz.

Yurttaşlarımızın hak aramasına ve adalete erişimine kolaylığın sağlanması ile yargı çalışanlarının verimliliğinin artması doğru orantılıdır. Yeni Adalet Sarayı halkımıza gerçek anlamda adalet sunabilmelidir. İhtiyacı olan diğer ilçelerimizin de yeni Adalet Sarayı’na kavuşmasını temenni ediyorum. Yeni Adliye Sarayı yurttaşlarımıza ve meslektaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN EN MODERN ADLİYESİ

Yeni Adliye Sarayı’nda, 209 cumhuriyet savcısı odası, 310 hakim odası, 180 mahkeme, 119 adet çeşitli müdürlük ve idari hizmet amaçlı oda, 325 arşiv ve emanet deposu, 6 yemekhane ve kafeterya ile bebek bakım odası, kuaför, kütüphane, 400 kişilik konferans salonu ve banka ile sosyal ve fiziksel ihtiyacı karşılayacak birçok donatı yer alacak.

Tamamlandığında fiziki yapısı ve peyzaj düzenlemeleriyle vatandaşların ve personelin çok rahat kullanabileceği bir bina olmasıyla birlikte, ayrıca hem personelin hem de vatandaşların kullanabileceği bin 132 araç kapasiteli kapalı, 470 araç kapasiteli açık olmak üzere toplam bin 602 araç kapasiteli otopark da yer alıyor.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER