banner6

Loğoğlu ve Balbay’dan Adana İl Örgütü’ne ziyaret

CHP Adana İl Örgütünü ziyaret eden Osman Faruk Loğoğlu ve Mustafa Balbay, örgütlü mücadele vurgusu yaptı, İl ve ilçe örgütlerini yerel seçim başarısından dolayı kutladı

Loğoğlu ve Balbay’dan Adana İl Örgütü’ne ziyaret

ADANA (İLKHABER)- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) önceki dönem Genel Başkan Yardımcısı, Adana Milletvekili ve emekli büyükelçi Osman Faruk Loğoğlu ve önceki dönem İzmir Milletvekili, gazeteci, yazar Mustafa Balbay, Adana İl Örgütünü ziyaret edip, Adana Milletvekili Ayhan Barut, il yöneticileri, ilçe başkanları ve partililerle buluştu. İl Başkanı Mehmet Çelebi, CHP çatısı altında önemli görevlerde bulunan Loğoğlu ve Balbay’a, bugüne kadar verdikleri mücadele ve parti örgütüne verdikleri önemden dolayı teşekkür etti.

 “Nerede olursak olalım her zaman partimizin hizmetindeyiz” diyen önceki dönem milletvekili Mustafa Balbay, örgütlü mücadelenin önemine vurgu yaptı. Balbay, “Çağdaş insan, örgütlü insandır. Örgütler de partimizin önemli unsurlarından biridir. ‘Her başarılı insanın arkasında iyi bir eş vardır’ derler. Bence başarılı her seçimin arkasında da güçlü, başarılı ve iyi bir örgüt vardır” diye konuştu.

“BİZE GÖĞSÜMÜZÜ GERE GERE ‘İŞTE ZEYDAN İŞTE MEYDAN” DEDİRTTİNİZ”

Yerel seçimlerde Adana’da elde edilen başarı için İl ve ilçe örgütlerini kutlayan Balbay, “Adana’da yıllar sonra çok güzel bir başarı elde edildi. Adana seçimlerinde de seçimlerden sonra de hem Ankara’da hem diğer illerde göğsümüzü gere ‘İşte Zeydan İşte Meydan’ dedirttiniz. Bu başarıların devamını diliyorum. Sizlerle birlikte olduğum için mutluyum. Hep birlikte daha güçlüyüz” ifadelerini kullandı.

“HEM VATANDAŞ OLARAK HEM PARTİLİ OLARAK ALKIŞLIYORUM”

Önceki dönem CHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Faruk Loğoğlu da İl ve ilçe örgütlerini kutlayarak sözlerine başladı. Zorlu bir mücadeleden sonra Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığını CHP’nin ve çok çalışkan bir insan olan Zeydan Karalar’ın kazandığını belirten Loğoğlu, “Bunu hem bir vatandaş olarak hem de partili olarak alkışlıyorum” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE İYİ GÜNLERE GEBE”

Adana’da elde edilen başarının Türkiye’nin yükselişinin bir basamağı olduğunu dile getiren Loğoğlu, Türkiye’nin iyi günlere gebe olduğunu söyledi. Loğoğlu, “Şu anki tabloya baktığımız zaman bunu görmemiz, anlamamız mümkün değil. Çünkü öyle bir iktidar var ki başımızda. Türkiye’nin sağından, solundan, ucundan, yukarısından çekerek bu ülkeyi aşağı çekiyorlar. Çekmeye de devam ediyorlar.  Yanlış üstüne yanlış koyuyorlar ama artık bana göre bu iktidarın günleri sayılı. Adana parti örgütlerinin elde edilen başarıdan sonra da çalışmayı bırakmayacağını biliyorum. Çünkü Türkiye’yi daha iyi, daha huzurlu, barış dolu günlere götürmemiz gerekiyor” dedi.

“KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ CUMHURİYET DEVRİMLERİNİN EN ÖNEMLİLERİNDEN BİRİ”

Salonda bulunan kadınların çokluğundan duyduğu memnuniyeti de aktaran Loğoğlu, şöyle konuştu.:

“Kadınların yeri hem Türkiye’de hem Adana’da çok önemli.  Cumhuriyet büyük bir hamleydi ama cumhuriyetin esas doğurganlığı Atatürk’ün devrimleriydi. Bu devrimlerde demokrasi, laiklik, hukukun üstünlüğü, eğitim var ama en önemlilerinden biri kadın-erkek eşitliğidir. Onun için bu mücadeleyi veren bütün arkadaşları tebrik ediyorum.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42