banner6

Mardin'e tıp fakültesi için ilk kazma vuruldu  

Mardin Artuklu Üniversitesi tıp fakültesi hizmet binasının yapılacağı alanda ilk kazma vuruldu.  

Mardin'e tıp fakültesi için ilk kazma vuruldu  

ADNAN AVUKA

  MARDİN (LKHABER) - Mardin Artuklu Üniversitesi tıp fakültesi hizmet binasının yapılacağı alanda ilk kazma vuruldu.  

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 1 Mayıs 2021 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanarak kuruluş kararı verilen Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesindeki tıp fakültesi için kazı çalışmalarının startı verildi.

  Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve ilgili yetkililer tarafından yapılan alan incelemelerinin ardından hayırsever Nezir Sürücü’nün de katılımıyla kazı makineleri alana girerek ilk kazı çalışmasını başlattı.

 Rektör Özcoşar, temel tıp bilimleri binası temeli için başlayan ilk kazıyla Mardin’in heyecanla beklediği tıp fakültesinde yeni bir döneme girildiğini belirtti.

  Tıp fakültesinin Mardin Artuklu Üniversitesi kampüsüne çok yakışacağını ifade eden Özcoşar, tıp fakültesinin sağlık alanında şehre ve bölgeye önemli katkılar sağlayacağının altını çizerek 22 bin metrekare toplam inşaat alanı, 3600 metrekare oturum alanı ve 58 bin metrekare peyzaj alanıyla devasa bir kompleks olacak olan tıp fakültesinin sevincini yaşadıklarını kaydetti.

  Rektör Prof. Dr. Özcoşar, tıp fakültesinin yapımını üstlenen hayırsever iş adamı Nezir Sürücü'ye Artuklu Üniversitesi ve Mardin adına çok teşekkür ettiği belirttildi.

Peyzaj alanı 58 bin metrekare olan Tıp Fakültesi’ninh en az 22 bin metrekarede yapılacağı,bina oturumunun   ise 3 bin 600 metrekare alan üserinde bodrum, zemin ve 4 kattan oluşacağı  belirtildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER