banner6

Mardin’de 29 besiciye süt sağım makinesi dağıtıldı

Mardin’de İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 besiciye süt sağım makinesi verildi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde gerçekleştirilen süt sağım makineleri dağıtım töreninde konuşan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, "Amacımız çiftçi vatandaşlarımızın çok daha rahat ve hijyenik bir ortamda bu işi yapabilmelerini sağlamaktır" dedi.

Mardin’de 29 besiciye süt  sağım makinesi dağıtıldı

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) – Mardin’de İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 besiciye süt sağım makinesi verildi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde gerçekleştirilen süt sağım makineleri dağıtım töreninde konuşan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, "Amacımız çiftçi vatandaşlarımızın çok daha rahat ve hijyenik bir ortamda bu işi yapabilmelerini sağlamaktır" dedi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde gerçekleştirilen törene İl Valisi Ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, İl Tarım ve Orman Müdürü Mamduh Dinler, Vali yardımcıları, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, tarım ilçe müdürleri ve çok sayıda çiftçi ve besici katıldı.

Süt sağım makineleri dağıtım törenine katılan vali Mahmut Demirtaş, yaptığı açıklamada, Amacımız çiftçi vatandaşlarımızın çok daha rahat bir şekilde bu işi yapabilmelerini sağlamaktır.

Tabi bende bir çiftçi çocuğuyum. Bu işin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Hakikaten hem temiz ve hijyenik açısından üretimin artması açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu sağım makineleri inşallah hem üretimin artış meydana getirecek. Verimi artıracak. Hem de daha Hijyenik bir şekilde bizim sütü sağmamızı sağlayacak. Tabi öncelikle kadınlarımız kendilerine daha fazla zaman ayıracaklar. Çok ciddi anlamda teknolojik fayda sağlayacağına inanıyorum. Şimdiden hayırlı olsun. Geçmişte 100 adet dağıttık bugünde 29 makine olmak üzere bugüne kadar 129 adet süt sağıma makinesi dağıttık. Hem büyükşehir hem de il tarım bünyesinde bunu yapıyoruz. Çiftçilere hayırlı olsun" dedi

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42